Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentowanie reprezentacji Danii podczas trwającego turnieju Euro 2020 to istny rollercoaster. Najpierw historia Cristiana Eriksena, który na murawie walczył o życie, następnie przegrana z Finlandią, później niezły mecz, choć również przegrany, z Belgią. W starciu z Rosją Duńczycy wypunktowali rywali i wygrywając 4:1 awansowali z grupy z drugiego miejsca. Duńscy kibice, którzy jeszcze nie kupili koszulek swojej reprezentacji, mają teraz spore problemy z ich nabyciem. Sponsor techniczny duńskiej kadry – Hummel – w komunikacie prasowym poinformował, że wszystkie koszulki zostały… wyprzedane.

 

– Jest nam bardzo przykro, że nie możemy zadowolić wszystkich klientów, którzy chcą pokazać wsparcie Danii i nosić reprezentacyjną koszulkę. Niestety nie mamy już możliwości, by szybko “doprodukować” kolejne – mówi dla dziennika Ekstrabladet szef Hummela, Allan Nielsen.

Zainteresowanie kibiców koszulkami reprezentacji Danii jest tak ogromne, że w duńskich sklepach praktycznie można nabyć jedynie rozmiary dziecięce lub koszulki… bardzo duże.

– Mamy bardzo mało koszulek w magazynie. Tak naprawdę martwiliśmy się, czy nie zamówiliśmy za dużo, ale Dania oszalała. Pogoda plus nasze wyniki sprawiły, że każdy chce mieć koszulkę reprezentacji lub chociaż jakąś nieoryginalną, która będzie utożsamiała go z drużyną. To absolutnie fantastyczne, jak ludzie podeszli do wspierania reprezentacji – mówi jeden z kierowników sprzedaży sklepu sportowego w Kopenhadze.