Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Foto: BBC Sports
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czasem nawet najbardziej utytułowanym klubom może przytrafić się spadek do niższej ligi. Taki właśnie los spotkał w trakcie minionego weekendu dziesięciokrotnego mistrza Francji, AS Saint-Étienne. Niestety, wspomnianej degradacji towarzyszyły iście dantejskie sceny za sprawą rozżalonych kibiców.

 

W dwumeczu barażowym, którego stawką było prawo startu w kolejnej edycji francuskiej Ligue 1, piłkarze AS Saint-Étienne przegrali po serii rzutów karnych AJ Auxerre (1:1 na wyjeździe, 1:1 u siebie 4:5 w karnych). Tym samym, zespół „Les Verts” pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową po osiemnastu latach w niej spędzonych.

Kiedy tylko losy rywalizacji zostały przesądzone, rozżaleni kibice Saint-Étienne wdarli się na murawę Stade Geoffroy-Guichard, aby wszcząć regularne burdy. Posypały się race w kierunku trybuny głównej oraz tunelu prowadzącego do szatni. Policjanci uzbrojeni w tarcze oraz pałki musieli użyć gazu łzawiącego, aby zapanować nad tłumem.

Klub z Saint-Étienne był w minionym sezonie wielokrotnie karany za nieodpowiednie zachowanie swoich kibiców. To, co jednak wydarzyło się rewanżowym meczu barażowym stanowi przekroczenie wszelkich możliwych granic.

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: