Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

Piłka nożna. Ciekawa akcja w PKO Ekstraklasie. Cztery kluby polecą wspólnie na zagraniczne zgrupowanie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Radomiak Radom i Śląsk Wrocław polecą wspólnie jednym czarterowym samolotem na zimowy obóz przygotowawczy. Jest to zupełnie nowy pomysł wśród klubów naszej PKO Ekstraklasy, który pozwoli zmniejszyć koszty oraz jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

 

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego treningi na naturalnej płycie są w naszym kraju o tej porze roku wręcz niemożliwe. Dlatego kluby wybierają wylot do krajów, gdzie stan boisk jest dobry przez cały rok. Najczęstszym kierunkiem jest właśnie Turcja. Wspomniane drużyny wylecą na obóz do Antalyi 15 stycznia, a powrócą z niego 27 stycznia.

– Cieszymy się, że kluby – mimo boiskowej rywalizacji – potrafią ze sobą współpracować. To pokazuje, że poza zielonym placem gramy razem dla wspólnego dobra. Przyjęte przez nas rozwiązanie zapewnia drużynom podróż w komfortowych warunkach i mniej obciąża budżety klubów. To sytuacja niosąca wyłącznie korzyści – powiedział na łamach strony klubowej Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków.