Główny partner portalu

Foto: Facebook Łączy nas piłka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po blisko dziewięciu latach era Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej dobiegła końca. W środę (18 sierpnia br.) został bowiem wybrany jego następca. Teraz na czele piłkarskiej wspólnoty stanie Cezary Kulesza, który w walce o upragnione stanowisko pokonał Marka Koźmińskiego.

 

Przypomnijmy, że działacz jeszcze do niedawna pełnił funkcję prezesa Jagiellonii Białystok. W czerwcu br. postanowił jednak zrezygnować ze względu na chęć objęcia nowej funkcji w PZPN co ostatecznie mu się udało. Warto podkreślić, że pokonał swojego kontrkandydata w imponującym stosunku głosów – 92 do 23.

– Jest mi niezmiernie miło, że zostałem obdarzony tak wielkim kredytem zaufania. Obiecałem dzisiaj podczas zjazdu ciężką pracę ze swojej strony. Oczekuję również wsparcia od osób, które będą ze mną współpracowały. Jutro nowy dzień i zabieramy się do pracy – powiedział bezpośrednio po wyborach nowy prezes PZPN.

Cezary Kulesza odniósł się również do kwestii, która nurtuje wielu kibiców w naszym kraju. Chodzi rzecz jasna o przyszłość selekcjonera reprezentacji Polski – Paulo Sousy.

– Paulo Sousa jest trenerem, a przed nami są trzy wrześniowe mecze. Po nich będziemy oceniać naszego trenera. Te mecze pokażą, gdzie aktualnie jesteśmy. Nie chcę wybiegać do przodu, bądźmy po prostu dobrej myśli. Trzymam kciuki za trenera i kadrę – dodał.

Jordan Tomczyk