Piłka nożna. Premier League: Solskjaer za burtą! Manchester przegrywa ze spadkowiczem. Chelsea, City i Liverpool notują wysokie wygrane

Dwunasta kolejka Premier League rozpoczęła się od wysokiej wygranej Chelsea z Leicester na wyjeździe. W międzyczasie Watford pogromił Manchester United do tego stopnia, że Ole Gunnar Solskjaer został zwolniony. Kolejka zakończona została zwycięstwem ekipy, debiutującego w Tottenhamie Antonio Conte.

Watford – Manchester United 4:1

Spotkanie z Watford miało być dla Czerwonych Diabłów spacerkiem i odbudowaniem zaufania kibiców zarówno do trenera, jak i piłkarzy. Fantastycznie przygotowani pod względem taktycznym podopieczni Claudio Ranieriego narzucili mocny pressing i szybkie tempo. W 11. minucie Bruno Fernandes popełnił błąd chcąc wybić piłkę do Davida De Gei. W polu karnym szybko przejął ją napastnik Watfordu, który po kilku sekundach został sfaulowany przez Mc Tominaya. Decyzja mogła być tylko jedna – rzut karny dla gospodarzy. Niestety dla Szerszeni strzały Ismaily Sarra zostały dwukrotnie obronione przez bramkarza United. Na bramkę jednak nie musieliśmy zbyt długo czekać. Celny strzał padł w 28. minucie spotkania. W składnie przeprowadzonej akcji to Joshua King po podaniu od Emmanuela Dennisa umieścił piłkę w siatce. Kolejna bramka wpadła w 44. minucie, wcześniej wspomniany Ismailla Saar tym razem trafił w bardzo trudnej sytuacji z prawej strony boiska. Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 2:0 dla gospodarzy.

Goście po słabej pierwszej części nie poddali się i już w 50. minucie strzelili bramkę na 2:1. Autorem bramki został Donny Van de Beek, asystował mu zaś Cristiano Ronaldo. Widać było, że wraz z strzeloną bramką u podopiecznych Ole Gunnara Solskjæra wzrosła pewność siebie i odwaga. Wszystko się jednak posypało tuż po 60. minucie spotkania. W przeciągu dziesięciu minut Harry Maguire otrzymał dwie żółte kartki, w konsekwencji opuszczając boisko. Po tym zdarzeniu piłkarzom z czerwonej części Manchesteru podupadły morale. Do końca spotkania stracili jeszcze dwie bramki, 92. oraz 96. minucie meczu.

Spotkanie z Watfordem było ostatnim meczem pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. W poniedziałek klubowe media poinformowały o zwolnieniu Norwega. Na razie tymczasowym szkoleniowcem został Michael Carrick.

Liverpool – Arsenal 4:0

Pojedynek tych dwóch drużyn pokazał, jak wielka jest między nimi przepaść. Trzeba jednak przyznać, że początek spotkania był wyrównany i przysporzył kibicom sporo emocji. Zawrzało nie tylko na boisku, ale również na ławce trenerskiej. Po faulu Sadio Mane obaj trenerzy wykrzykiwali do siebie i omal nie doszło do rękoczynów. W efekcie obydwaj otrzymali żółty kartonik. Przed końcem pierwszej części spotkania, w 39. minucie padła pierwsza bramka. Strzelcem został Sadio Mane, po podaniu od Trenta Alexandra-Arnolda.

Druga część spotkania zainaugurowana została bramką. W 52. minucie po błędzie Arsenalu, piłkę pod nogi otrzymał Diogo Jota, nie przepuścił okazji i umieścił piłkę w siatce. Dwadzieścia minut później dwójkową akcją popisał się Sadio Mane wraz z Mohammedem Salahem. Ten drugi nie zmarnował takiej szansy i został autorem kolejnego celnego strzału. Niecałe pięć minut później Trent Alexander-Arnold dośrodkował w polu karnym a Takumi Minamino strzelił czwartą bramkę. Całe spotkanie zakończyło się łatwym zwycięstwem gospodarzy 4:0.

– Liverpool był od nas lepszy i pokazał poziom, do którego musimy dążyć. To piłkarze, którzy grają ze sobą pod wodzą Kloppa już kilka lat i było to doskonale widoczne w momencie, gdy straciliśmy impet w drugiej odsłonie spotkania – mówił w pomeczowej konferencji Mikkel Arteta.