PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów

2020-07-12 19:15:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin

2020-07-12 16:30:00

Planowana relacja

Przejdź

eWinner 1. liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14:10

2020-07-12 14:00:00

eWinner 1. liga: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils 18:6

2020-07-12 14:00:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: eWinner Apator Toruń – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 55:35

2020-07-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów 44:46

2020-07-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Piękny gest kibiców w Częstochowie. Sto lat dla Cieślaka

fot. Jarosław Pabijan

Rozpędzony Eltrox Włókniarz Częstochowa wypunktował w niedzielę drużynę z Wrocławia 53:37. 70. urodziny Narodowego Marka Cieślaka chyba nie mogłyby przebiegać w lepszych okolicznościach. Jego podopieczni stanęli na wysokości zadania i pozostają liderem PGE Ekstraligi po trzech rundach. Na wysokości zadania stanęli również kibice, którzy w przerwie po 10. wyścigu odśpiewali trenerowi sto lat.

Częstochowscy kibice, jak zwykle stawili się tłumnie, na ile to możliwe, na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. Jak zwykle również świetnie i kulturalnie się bawili. Choć od początku meczu tak naprawdę nie było powodu do niepokoju, za to do zabawy jak najbardziej. Po 10. biegu wszyscy, co sił w płucach, odśpiewali Markowi Cieślakowi życzenia z okazji jego okrągłych urodzin. Narodowy ewidentnie się wzruszył, gdyby mógł, zapewne z każdym zbiłby “piątkę”.

Dobry humor Marka Cieślaka dało się zauważyć w tak zwanej “mix zonie”, gdzie w żartobliwy, tradycyjny dla siebie sposób odpowiadał na pytania:

– Na pewno liczyłem na wygraną, ale znam potencjał drużyny z Wrocławia, wiem, że mogą gospodarzom się postawić. Nie było lekko, ale… nie było też za ciężko – skomentował trener Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Trener musiał zostać zapytany o swoje urodziny oraz o prezenty, które otrzymał, pomijając już zwycięstwo częstochowian.

– Moi zawodnicy mnie nie zawiedli, zostałem bardzo hojnie obdarowany, wydaje mi się, że wystarczy mi do końca życia (śmiech). Postawię sobie te prezenty na półce i sięgnę po nie, gdy będę chciał się zrelaksować. Chciałem też podziękować prezesowi Andrzejowi Rusce, który napisał mi dziś wiadomość, że z okazji urodzin podaruje mi te 2 punkty. Ale ja się nie zamierzam odwdzięczać tym samym – żartobliwie opowiadał Marek Cieślak.

Po 3 rundach PGE Ekstraligi mamy nadal dwie niepokonane ekipy. Fogo Unia Leszno, co już nikogo raczej nie dziwi oraz Eltrox Włókniarz Częstochowa, który urasta do roli kolejnego ligowego “walca”. Wszyscy ostrzymy sobie zęby na starcie tych dwóch drużyn w sezonie 2020. Na to jednak jeszcze trochę poczekamy. Pojedynek Włókniarza z Unią zakończy pierwszą fazę rundy zasadniczej 26 lipca.

CASH BROKER

Jedna odpowiedz

  1. Brawo Trenerze za poczucie humoru, formę fizyczną, a przede wszystkim za worek sukcesów i nikt oraz nic tego nie zmieni. Każdy następca będzie miał ciężko nawet w jakimś procencie zbliżyć się do Pana.
    Zdrowia Panie Marku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.