Główny partner portalu

fot. TŻ Ostrovia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Formację juniorską Ostrovii w sezonie 2020 będą tworzyć Sebastian Szostak i Kacper Grzelak. Zresztą nie tylko w najbliższym sezonie, ale również czterech kolejnych – zawodnicy podpisali w piątek pięcioletnie umowy z klubem.

Sebastian Szostak we wrześniu skończył 16 lat i już zdążył zadebiutować w meczu ligowym – w rewanżowym starciu barażowym ze Stalą Gorzów Wlkp. zdobył dwa “oczka” w czterech biegach. Regularnie startował za to w zawodach młodzieżowych, a jego największym sukcesem jest indywidualne wicemistrzostwo Wielkopolski w kategorii juniorów.

Drugi z wychowanków Ostrovii jeździł tylko w zawodach młodzieżowych, m.in. brał udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W lidze nie zadebiutował, bo nie pozwalał mu na to wiek (nie miał ukończonych 16 lat), ale w przyszłym roku będzie mógł już brać udział w rozgrywkach Nice 1. Ligi.

Obaj zawodnicy podpisali umowy do końca sezonu 2024, czyli do zakończenia wieku juniora. – Stawiamy na swoich chłopaków. To jest przyszłość ostrowskiego żużla. Nigdy nie szczędziliśmy pieniędzy na młodzież. Przed nowym sezonem chcemy ich naszych wychowanków wyposażyć w wysokiej klasy sprzęt – podkreśla w rozmowie z oficjalnym serwisem Ostrovii Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

Kadra Ostrovii na sezon 2020 liczy już siedmiu zawodników. Oprócz młodzieżowców umowami związali się Tomasz Gapiński, Rafał Okoniewski, Nicolai Klindt, Grzegorz Walasek i Sam Masters. I jak zapowiada klub z Ostrowa, to jeszcze nie koniec.