Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Odmrażamy sporty “otwarte”, a co z halowymi?

fot. PLS

Rozpoczęło się przywracanie rozgrywek piłkarskich i żużlowych, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Piłkarze wrócili już do treningów – choć nie bez problemów – żużlowcy rozpoczynają natomiast lada dzień kwarantannę. Co natomiast ze sportami halowymi?

We wszystkich rozgrywkach halowych sportów drużynowych w Polsce zakończono już rozgrywki, wyłaniając mistrza na podstawie aktualnej tabeli. I choć zwykle nowy sezon rozpoczyna się w okolicach października, to są scenariusze zakładające wcześniejszy start rozgrywek, nawet w sierpniu.

We wtorek – 5 maja – odbyło się spotkanie prezesów spółek zarządzających ligami zawodowymi zespołowych sportów halowych w Polsce – Marka Janickiego (PGNiG Superliga – piłka ręczna), Radosława Piesiewicza (Energa Basket Liga – koszykówka) i Pawła Zagumnego (PlusLiga – siatkówka). Spotkanie było wynikiem współpracy, nawiązanej pomiędzy ligami tuż przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa.

W trakcie spotkania omawiano obecną sytuację lig sportów halowych, możliwe scenariusze, pozwalające w bezpieczny sposób na rozgrywanie meczów w nowym sezonie na przełomie sierpnia i września. Ustalono również kolejne kroki, które przedstawiciele lig zawodowych zamierzają wspólnie wykonać, tak, by rozgrywki ligowe wystartowały w zaplanowanych terminach. Po spotkaniu, przedstawiciele lig zawodowych sportów halowych ustalili, iż zwrócą się do Premiera RP oraz Ministerstwa Sportu z propozycją spotkania, na którym omówiony zostałby plan powrotu zespołowych sportów halowych do treningów i startu rozgrywek kolejnego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.