PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów

2020-07-12 19:15:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin

2020-07-12 16:30:00

Planowana relacja

Przejdź

eWinner 1. liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7:5

2020-07-12 14:00:00

Planowana relacja

Przejdź

eWinner 1. liga: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils 5:1

2020-07-12 14:00:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: eWinner Apator Toruń – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 55:35

2020-07-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów 44:46

2020-07-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Nowy pomysł na szkolenie młodzieży w Rybniku. Opiekunami legendy klubu oraz… Kacper Woryna!

Kacper Woryna i przyszłość rybnickiego żużla. Fot. Facebook MKMŻ Rybki Rybnik

Początek sezonu nie jest łatwy dla rybnickich młodzieżowców. Wprawdzie niedzielny, wygrany mecz z gorzowską drużyną można zaliczyć na plus w wykonaniu młodych Rekinów, jednak problem wśród juniorów jest widoczny. Dlatego zarząd rybnickiego klubu na czele z prezesem Mrozkiem podjął odpowiednie działania, aby poprawić sytuację.

Jeszcze przed startem rozgrywek poważnej kontuzji nabawił się Przemysław Giera. W jego miejsce wskoczył Kacper Kłosok, który po swoim nieudanym ligowym debiucie podjął decyzję o… zakończeniu przygody z żużlem. Do dyspozycji trenera Lecha Kędziory są wypożyczony tydzień temu z Gorzowa Kamil Nowacki, Mateusz Tudzież, Błażej Wypior oraz Dominik Tyman. Ten ostatni nie może trenować z pierwszą drużyną, ponieważ nie przestrzegał regulaminu sanitarnego, przez co nie mógł przystąpić do obowiązkowego testu na obecność koronawirusa. Sytuacja w formacji juniorskiej jest dramatyczna, dlatego klub reaguje.

– Temat juniorów to jest dla mnie porażka. Nie może być tak, że w takim klubie, jak PGG ROW Rybnik mamy teraz problem, by zapełnić formację juniorską. W związku z powyższym decyzja zarządu jest następująca: od 1 lipca zostaje rozbita szkółka, która zostaje w stowarzyszeniu, a pierwsza drużyna przechodzi do spółki – powiedział Krzysztof Mrozek.

Zajęcia z młodzieżą ze szkółki mają prowadzić legendy rybnickiego klubu, którym pomagać będzie kapitan PGG ROW-u, Kacper Woryna.

– Treningi szkółki będą prowadziły trzy osoby – Antoni Skupień i Andrzej Wyglenda, a pomagać im będzie Kacper Woryna. Mam zabezpieczone finanse na ten projekt. Obiecuję wam, że ta akcja nie będzie trwała rok, tylko trzy lata i wtedy nie będziemy się już wstydzić – ocenił sternik PGG ROW-u.

Antoni Skupień podczas treningu młodych miniżużlowców. Fot. MKMŻ Rybki Rybnik.

Antoni Skupień nie tak dawno, w 2018 roku, prowadził Rekiny podczas rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi. W przeszłości pracował również z młodzieżą ze szkółki. Aktualnie jest szkoleniowcem miniżużlowych Rybek Rybnik, które odnoszą spore sukcesy.

79-letni Andrzej Wyglenda w trakcie kariery zawodniczej był czterokrotnym mistrzem świata. Można tylko trzymać kciuki, aby praca wspomnianej trójki przyniosła spodziewany efekt i by w Rybniku pojawiły się rychło utalentowani wychowankowie na miarę tradycji klubu.

DOMINIK NICZKE

CASH BROKER

 1. Wielokrotnie zastanawiałem się jak powinno wyglądać szkolenie młodzieży w klubach żużlowych. Wiem, najprościej jest oczywiście go wyszkolić, albo kupić juniora z jakiegoś tam klubu, albo nawet go naturalizować (to taki przytyk à-propos Gleba, albo Wiktora – Віктор Іванович Трофімов), jednak nie o to chodzi.
  Od pewnego czasu zostały narzucone wymogi szkolenia zawodników poniżej 21 roku w klubach i nałożono spore kary za brak takowego szkolenia. Oczywiście są tacy co biorą sobie to do serca i są tacy co płaca kary i mają to w dupie. Jednak z drugiej strony co ma zrobić klub do którego “chłopacy” się nie garną, albo młodzież nie umie sobie poradzić na torze? Nie wszędzie są rodzynki w stylu Zmarzlika ze Szczecina, zawsze się zastanawiałem dlaczego Bartek nie trafił do Bydgoszczy, lub Torunia (jak ktoś wie to nich napisze).
  Wracając do szkolenia juniorów, nie można, tych zdolnych, przebojowych trzymać w 1, lub 2 LŻ, jednak kluby które znalazły “perełki” i je chcą sprzedać, nawet po wstępnym wyszkoleniu, powinny mieć z tego profity. Może warto w stosunku do juniorów zastosować tylko formę wypożyczenia? Chcesz mieć dobrego juniora przez 2-3 lata, to wypożycz go z niższej ligi, ale to będzie kosztować!
  Czy takie coś, taka propozycja, może wesprzeć finansowo kluby z niższych lig? Nie wiem, a może? Czy ktoś to zauważył? Chodzi w tym o rozwój sportu żużlowego.
  Jeśli przeczytają to panowie SSS (Stepniewski, Sikora, Szymański)? Może, ale nie spodziewam się wniosków – niestety … dalej dołowanie ze strony władz? – No .. raczej

  1. Bartek nie jest ze Szczecina. On się tylko urodził w szczecińskim szpitalu. Tak samo jak Hampel w łódzkim czy Dudek w bydgoskimi.

 2. Lepiej późno niż wcale. Trio wydaje się konkretne, a Woryna to lokalny idol młodych chłopaków, więc czemu nie. Oby tylko pan prezes nie zmienił zadania za kilka miesięcy.

 3. Sorry ale chyba coś nie tak z tymi trenerami,konkretnie chodzi mi o A.Wyględę.Niech ktoś mi powie co może wnieść prawie 80 letni trener który nie ma styczności fizycznej z sportem żuzlowym (poza oglądaniem meczów i taka rola powinna mu być przypisana z miejscem VIP na krytej lub balkonie klubowym) Antek powinien dalej trenować Rybki oczywiście mógłby być jako II trener młodzieży ale I trenerem powinien być młody znajacy nowinki techniczne ,technikę jazdy umiejący czytać tor trener(np P.Świderski ) uważam dać mu kontrakt np na te 3 lata zapewnic spokój i niech chłop robi swoje a potem może I trener I drużyny?

 4. Wyglenda? 79 lat? Współczesny speedway?
  Mrozek, proszę, odejdź wreszcie, bo ten kabaret się już przejadł wszystkim.

 5. A po co Wyglenda, Skupień, Kędziora, Świderski, Żyto czy Dymek jeśli Szczepaniak powiedział, kto jest trenerem?

 6. pomysł ciekawy. co może wnieść taka mieszanka? zobaczymy. co do Pana Wyględy nie wiem ale Pan Antoni ma styczność z nowinkami technicznymi przecież jest i pracuje w parku maszyn rybnickiego klubu. Żeby tylko kacperkowi woda sodowa nie uderzyła do głowy bo sam pomysł uczenia się od lokalnej gwiazdy dobry. narzekano że prezes nic nie robi. teraz zaczoł coś robić w kierunku szkolenia i też źle. Sam powiedziałjeżeli ktoś ma pomysł to niech go przedstawi, może niekoniecznie ze zmianą prezesa się to ma wiązać ale ciekawych pomysłów nigdy dosyć . to może zamiast go tylko krytykować zacznijmy go i zarząd zasypywać pomysłami .

 7. Tak tylko dla przypomnienia , dla tych wszystkich “kibiców”, dzbanów i disco polowych zenków, PAN ANDRZEJ ma na nazwisko WYGLENDA.

 8. Najlepszym trenerem juniorów będzie quadowy wymiatacz. Ciemne bryle, flaga na maszt i ognia. Ten kto to wymyślił nie ma pojęcia ile energii i pracy trzeba żeby wyszkolić kogokolwiek w czymkolwiek. To nie jest praca dla 80-latka. To tylko PR quadowego wymuatacza. Dam im symbole klubu a potem powiem, że nawet oni nie dali rady-posucha.
  A z drugiej strony dziwie się rybniczanom, że tolerują to co się dzieje. Jest sukces- jeden wygrany mecz, ale to koniec i i tak będzie spadek. A gość robi z siebie pajaca i rzutuje to na cały klub, na was- rybniczan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.