Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zmiany w Regulaminie Zawodów Motocyklowych. Od tego roku zawodnik, który otrzyma dopiero drugą czerwoną kartkę w sezonie, będzie musiał pauzować w kolejnych zawodach. Ponadto wprowadzono nowe wytyczne co do spotkań sparingowych.

Przypomnijmy, że wcześniej czerwona kartka oznaczała koniec uczestnictwa w meczu i pauzę w kolejnych zawodach. Teraz za pierwszą czerwoną wylatuje się z dalszej części meczu, ale nie z kolejnej imprezy.

Kara meczu przerwy za nadmiar kartek będzie obowiązywać w najbliższych zawodach wg daty kalendarzowej, takich jak mecz ligowy, finał indywidualnych zawodów o mistrzostwo Polski lub nagrodę PZM i Speedway Ekstraligi oraz zawody DMPJ, półfinały MIMP, Srebrnego i Brązowego Kasku.

Nowe przepisy w zakresie spotkań sparingowych dotąd były zalecane, teraz natomiast będą obowiązkowe. Niezmiennie zespoły będą rywalizować wg tabeli 15-biegowej w maksymalnie ośmioosobowych zespołach. Z numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą być zgłoszeni zawodnicy bez względu na wiek i narodowość. W biegach nominowanych mogą wystąpić wszyscy zawodnicy, bez względu na liczbę zdobytych dotychczas punktów. Ponadto dopuszczalny jest start tego samego zawodnika w obu biegach nominowanych.

W sparingach mogą uczestniczyć zawodnicy startujący gościnnie (z innych drużyn), ale tylko za zgodą swojego klubu. Z kolei obcokrajowcy pozostający bez klubu w Polsce, muszą mieć zgodę na udział w zawodach od macierzystej federacji.