Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Nie tylko Drabikiem się zajmują. POLADA powalczy z dopingiem w… e-sporcie

Z lewej Michał Rynkowski, szef POLADA.

Polska Agencja Antydopingowa wkracza w e-sport. Ostatnio zostały podpisane ważne umowy o współpracy, gdy chodzi o walkę z dopingiem w sporcie elektronicznym.

Najpierw, jeszcze w styczniu, Polska Agencja Antydopingowa i Esports Association podpisały porozumienie o współpracy w zakresie walki z dopingiem w e-sporcie. W początkowym okresie kooperacji obie organizacje skoncentrują się na podjęciu działań edukacyjnych i profilaktycznych, a na przyszłość planuje się wprowadzenie pełnego programu kontroli antydopingowych.

– POLADA jest gotowa pomagać organizacjom takim jak Esports Association w dążeniu do zapewnienia uczciwej rywalizacji sportowej – podkreślił Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.

Branża sportów elektronicznych otworzyła sobie tym samym drogę do wdrożenia podobnych rozwiązań prawnych oraz polityki antydopingowej, jakie funkcjonują w ramach Światowego Programu Antydopingowego. To także kolejny krok naprzód pod względem profesjonalizacji esportu w Polsce.

– W naszej działalności kierujemy się podstawową normą wartości w sporcie – zasadą fair-play. Dzięki nawiązanej współpracy z POLADĄ chcemy tę samą zasadę wdrożyć w krajowej rywalizacji, zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Wspólne działania rozpoczną się od kwestii fundamentalnej, czyli edukacji i profilaktyki w zakresie uczciwej i odpowiedzialnej gry – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Z kolei przed dwoma dniami umowę o współpracy podpisali Polski Związek Sportów Elektronicznych oraz Polska Agencja Antydopingowa. Największym priorytetem dla obu organizacji jest zapewnienie uczciwej rywalizacji sportowej, wolnej od dopingu farmakologicznego oraz technologicznego. Obie organizacje koncentrują się przede wszystkim na podjęciu działań regulujących oraz edukacji, co w przyszłości zostanie zwieńczone realizacją programu kontroli antydopingowych.

– Zależy nam na jak najszerszym propagowaniu idei „fair play”. W tym zakresie nie chcielibyśmy zostawiać środowiska e-sportowego bez wsparcia – zaznaczył Michał Rynkowski.

– Celem Polskiego Związku Sportów Elektronicznych jest przygotowanie jednolitych dobrych praktyk współzawodnictwa podczas rozgrywek e-sportowych by przebiegały na równych i uczciwych zasadach. To bardzo duży krok dla naszej organizacji, która mam nadzieję pozytywnie wpłynie na rozwój polskiego e-sportu” – dodał Adrian Kostrzębski, Prezes Polskiego Związku Sportów Elektronicznych.

Przypominamy, że Polski Związek Sportów Elektronicznych zrzesza najlepszych polskich specjalistów z dziedziny e-sportowej, którego głównymi członkami są przedstawiciele Fundacji Ligi Akademickiej oraz ESL Polska.

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.