Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

4. runda indywidualnych mistrzostw Australii przyniosła „nowego-starego” mistrza kraju kangurów, a także wyłoniła czwórkę zawodników, którzy wezmą udział w eliminacjach do cyklu Grand Prix 2021. Kibice zgromadzeni na stadionie w Gillman, poza kilkoma emocjonującymi biegami, byli świadkami jeszcze jednej „atrakcji”.

Po 12. wyścigu przez tor w Gillman przebiegł kompletnie nagi mężczyzna. Kibic wywołał mnóstwo uśmiechów na trybunach i szybko został złapany przez policję. – Na zdjęciu jest jeden z kibiców. Nieoficjalnie wiadomo, że założył się z kolegami, że przebiegnie przez tor – mówi nam Judy McKay, autorka powyższego zdjęcia.

Działaczom z Gillman nie spodobał się wybryk kibica. Organizatorzy turnieju uważają swój obiekt za rodzinny i nie dają przyzwolenia na takie zachowania.

Streaking, bo taką nazwą określa się ludzi wbiegających nago na obiekty sportowe, to zjawisko niespotykane w żużlu. Osoby, które decydują się na taki krok bardzo często wykorzystują swój wybryk do promocji bądź reklamy. W 2019 roku, podczas finału piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem, a Tottenhamem, na murawę wbiegła Kinsey Wolanski. W ciągu kilku godzin od zdarzenia, liczba obserwujących na jej Instagramie wzrosła o dwa miliony.

BARTOSZ RABENDA