Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 

Tegoroczna, 78. edycja ORLEN Rajdu Polski będzie dostępna dla kibiców jak nigdy wcześniej. Motowizja pokaże wszystkie odcinki specjalne na żywo, a do tego przygotowała wyjątkową ramówkę, związaną z historią jednego z najstarszych rajdów samochodowych na świecie. Na antenie nie zabraknie także podsumowań rywalizacji we wszystkich trzech cyklach, które będą obecne w Mikołajkach – FIA ERC, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W ubiegłym roku, z okazji stulecia Rajdu Polski, Motowizja transmitowała na żywo finałowy odcinek specjalny, który odbył się na kultowej ulicy Karowej w Warszawie. Tym razem kanał sportowo-motoryzacyjny poszedł o krok dalej. Motowizja pokaże na żywo wszystkie czternaście prób tegorocznego Rajdu Polski. Relacje znane z WRC+ to niezwykłe i ogromne przedsięwzięcie: pracuje nad nim ponad 100 osób, a sama transmisja realizowana jest przez ponad 60 kamer, umieszczonych w helikopterach, dronach i samochodach rajdowych.

– To wyjątkowa chwila dla Motowizji. Po raz pierwszy na naszej antenie zobaczymy transmisję z całego Rajdu – 3 dni i 14 odcinków specjalnych na żywo. Logistycznie i technologicznie jest to ogromne przedsięwzięcie, które pokaże rajdy samochodowe jako niewątpliwie wizualnie najpiękniejszy sport motorowy w niespotykanej dotąd jakości. Dla kibiców to kilkanaście godzin emocji na żywo, a jednocześnie możliwość podziwiania wspaniałych widoków jednego z najpiękniejszych regionów Mazur. Jestem przekonany, że będzie to święto dla wszystkich fanów rajdów samochodowych, a tych, dla których będzie to pierwsze spotkanie z rajdami, niewątpliwe zobaczymy w przyszłych latach na mazurskich odcinkach specjalnych. Oczywiście kibiców, którzy będą tam w tym roku, zachęcam do obserwowania rajdu na swoich urządzeniach mobilnych, aby widzieć i wiedzieć wszystko z wielu perspektyw na żywo. Wokół Rajdu organizujemy również Tydzień z Rajdem Polski, czyli specjalny cykl programów, poświęconych ponad 100-letniej tradycji tego najbardziej popularnego w Polsce sportu motorowego, w którym możemy się pochwalić ogromnymi sukcesami naszych kierowców. Zapraszam na ORLEN 78. Rajd Polski do Mikołajek
i w praktycznie każde miejsce na świecie przed ekran Motowizji
mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Za komentarz podczas ORLEN 78. Rajdu Polski odpowiadać będą Grzegorz Gac, Gabriel Borowy, Michał Adamiuk oraz Sławomir Szymczak. Grzegorza Gaca kibicom przedstawiać chyba nie trzeba – były pilot Mariana Bublewicza od lat swoim głosem opisuje rajdy, także na antenie Motowizji, gdzie jest komentatorem relacji ze wszystkich rund WRC i ERC. Gabriel Borowy przez kilka lat relacjonował zmagania w serwisie Rajdy24, komentował także rok temu odcinek specjalny na Karowej w Motowizji – teraz będzie opowiadał o wszystkich próbach. Podobnie jak na Karowej towarzyszyć mu będzie Sławomir Szymczak, który od lat związany jest z komentarzem sportów motorowych. Michał Adamiuk to dziennikarz Radia ZET, który od lat zajmuje się rajdami samochodowymi i regularnie donosi radiosłuchaczom o rywalizacji na najważniejszych trasach świata. 

Dodatkowo Motowizja będzie miała swoje studio w parku serwisowym w Mikołajkach, którego gośćmi będą zawodnicy i dziennikarze, komentujący na żywo rywalizację na Mazurach. Studio poprowadzi Krzysztof Woźniak, który od lat na antenie Motowizji komentuje najważniejsze serie wyścigowe, a także regularnie przeprowadza wywiady z zawodnikami w padokach rallycrossowych i rajdowych. 

W tym roku zapowiadają się wyjątkowo duże emocje. Już wiemy, że w sumie w ORLEN 78. Rajdzie Polski wystartują 104 załogi. 58 z nich zostało zgłoszonych do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy z liderami klasyfikacji generalnej ERC Efrenem Llareną i Nilem Solansem oraz startującym w tym roku w WRC Mikołajem Marczykiem na czele. 22 załogi pojadą w pojazdach historycznych w ramach Motul HRSMP.

Na antenie Motowizji celebracja ORLEN 78. Rajdu Polski rozpocznie się już 6. czerwca. W ramach Tygodnia Rajdu Polski stacja pokazywać będzie relacje z ubiegłych lat, wyjątkowe dokumenty autorstwa Wojciecha Majewskiego oraz Mistrzowie Motorsportu, a także produkcje z serii Motoikony poświęcone najwybitniejszym postaciom polskiego sportu motorowego i motoryzacji.

Niemalże od razu po zakończeniu tegorocznej edycji, Motowizja podsumuje, to co działo się na mazurskich szutrach. Już w „porajdowy” poniedziałek stacja pokaże relację z rywalizacji w ramach FIA ERC, a w piątek walkę z perspektywy załóg RSMP i HRSMP. We wtorek 21 czerwca Motowizja zaprosi na autorski dokument pokazujący ORLEN 78. Rajd Polski od kulis. Relacje ze zmagań wokół Mikołajek będzie można znaleźć również w magazynie Motorsport Wizja i produkcjach z cyklu Inmotorsport.tv Originals.