Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Morris: Jesteśmy na łasce koronawirusa

Phil Morris w rozmowie z Martinem Vaculikiem. fot. Jarosław Pabijan

Pierwsze decyzje dotyczące najistotniejszych zawodów żużlowych na świecie zostały podjęte. Wiemy już, że w zaplanowanym terminie nie odbędą się turniej Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz Speedway of Nations. W świetle rozprzestrzeniającego się koronawirusa, możemy spodziewać się przełożenia kolejnych zawodów. Władze światowego żużla zgodnie podkreślają, że w tej sytuacji nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

– To wszystko nie wygląda dobrze dla całego sportu na świecie. Jednak oprócz tego umiera wiele ludzi i czasem niektóre sprawy są ważniejsze niż sport. Wszyscy mamy rodziców, dziadków i innych krewnych, którzy są zagrożeni – mówi Phil Morris na łamach Speedway Star. – To zły czas i wszyscy musimy trzymać się razem jako społeczeństwo. Sport schodzi trochę na dalszy plan. Pierwszeństwo mają teraz inne rzeczy i my to szanujemy – dodaje.

Były zawodnik przyznaje, że w podobnej sytuacji są także przedstawiciele innych dyscyplin. Przypomnijmy, że przełożone zostały już dwie najważniejsze imprezy sportowe tego roku, czyli Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

– Jesteśmy tak naprawdę na łasce koronawirusa i decyzji rządowych. Musimy szanować decyzje rządu – tak samo jak przedstawiciele każdego innego sportu. Świat zmienia się z każdą godziną. Kto w Wielkiej Brytanii by pomyślał, że dzisiaj będziemy w takiej sytuacji? – mówi Brytyjczyk

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.