Główny partner portalu

Fot. Radek Kalina / Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibiców MrGarden GKM-u Grudziądz bez wątpienia ucieszyło wtorkowe zwycięstwo nad Motorem Lublin. Powody do świętowania mają także w Gorzowie Wielkopolskim, bo taki wynik oznacza awans Moje Bermudy Stali Gorzów do fazy play-off.

Coś, co jeszcze nieco ponad miesiąc temu wydawało się niemożliwe, we wtorkowy wieczór stało się faktem. Stal Gorzów wygrała osiem meczów z rzędu, a dzięki korzystnym wynikom pozostałych spotkań może już teraz świętować awans do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi.

Gorzowianie na pewno nie zostaną wyprzedzeni przez dwa zespoły walczące o czwórkę. Szans na dogonienie Stali nie ma Betard Sparta Wrocław i Motor Lublin. To zaś oznacza, że w najgorszym wypadku Stal zajmie czwarte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

fot. Speedway Ekstraliga

O pozostałe dwa miejsca walczą jeszcze wspomniane już Betard Sparta i Motor, a także RM Solar Falubaz Zielona Góra i Eltrox Włókniarz Częstochowa. Faworytów już nie ma, a ostatnie wyniki na torze pokazują, że niczego nie można być pewnym. Kolejne spotkania PGE Ekstraligi już w środę, 9 września. GKM Grudziądz podejmie Spartę Wrocław, a ROW Rybnik Włókniarza Częstochowa.