Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Ministerstwo Sportu i Ekstraklasa szukają piłkarskich talentów

fot. Paweł Prochowski

Wrzesień kibicom żużlowym kojarzy się z rozstrzygnięciami play-offów we wszystkich ligach, tymczasem na boiskach piłkarskich już po raz czwarty organizowane jest poszukiwanie talentów. Ekstraklasa SA – spółka zarządzająca rozgrywkami piłkarskiej PKO Ekstraklasy – wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki zaprasza najmłodszych do sprawdzenia się w programie “Ekstra Talent”.

“Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywa się na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny biorą udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszają m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

Projekt rozpoczął się na boisku beniaminka rozgrywek – ŁKS-u Łódź – a w najbliższych dniach turnieje odbędą się przy stadionie Legii przy Łazienkowskiej w Warszawie oraz na obiektach Korony Kielce, a na zakończenie gospodarzem “Ekstra Talentu” będą dwa krakowskie kluby – Wisła i Cracovia.

Dodajmy, że w przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EuroFit, zostają zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo. A oprócz samych turniejów i ćwiczeń, dla najmłodszych adeptów to również okazja do spotkania swoich idoli, co często jest największą atrakcją.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad trzy tysiące chłopców i dziewczynek, prowadzonych przez ponad 300 trenerów piłki nożnej. W tym roku ten wynik może zostać pobity.

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.