lotto partner główny serwisu
czw. Paź 17, 2019
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz

fot. Paweł Prochowski

Ministerstwo Sportu i Ekstraklasa szukają piłkarskich talentów

Wrzesień kibicom żużlowym kojarzy się z rozstrzygnięciami play-offów we wszystkich ligach, tymczasem na boiskach piłkarskich już po raz czwarty organizowane jest poszukiwanie talentów. Ekstraklasa SA – spółka zarządzająca rozgrywkami piłkarskiej PKO Ekstraklasy – wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki zaprasza najmłodszych do sprawdzenia się w programie “Ekstra Talent”.

“Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywa się na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny biorą udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszają m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

Projekt rozpoczął się na boisku beniaminka rozgrywek – ŁKS-u Łódź – a w najbliższych dniach turnieje odbędą się przy stadionie Legii przy Łazienkowskiej w Warszawie oraz na obiektach Korony Kielce, a na zakończenie gospodarzem “Ekstra Talentu” będą dwa krakowskie kluby – Wisła i Cracovia.

Dodajmy, że w przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EuroFit, zostają zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo. A oprócz samych turniejów i ćwiczeń, dla najmłodszych adeptów to również okazja do spotkania swoich idoli, co często jest największą atrakcją.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad trzy tysiące chłopców i dziewczynek, prowadzonych przez ponad 300 trenerów piłki nożnej. W tym roku ten wynik może zostać pobity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.