Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Mikkel Bech najlepszy na obozie szkoleniowym duńskiej kadry

W piątek zakończyło się zgrupowanie żużlowej reprezentacji Danii na Lanzarote. Przez tydzień zawodnicy mieli okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Za udział w każdej z nich otrzymywali punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzcę. W tym roku najlepszy okazał się Mikkel Bech i to on wywalczył tytuł MR Fitness. Tuż za nim, ze stratą zaledwie pół punktu, uplasował się Mikkel Michelsen. Podium uzupełnił Niels Kristian Iversen.

W zgrupowaniu na Lanzarote brali udział Mikkel Bech, Mikkel Michelsen, Anders Thomsen, Frederik Jakobsen, Rasmus Jensen, Niels-Kristian Iversen i Michael Jepsen Jensen oraz trenerzy: Hans Nielsen i Henrik Møller.

Pierwszego dnia zawodnicy grali w tenisa, siatkówkę plażową oraz hokeja na trawie. Te aktywności najbardziej przypadły do gustu Mikkelowi Bechowi, który uzbierał tego dnia najwięcej punktów.

Następny dzień upłynął pod znakiem oglądania przepięknych krajobrazów Lanzarote z perspektywy rowerzystów. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 71 km, w tym około 980 metrów w terenie górzystym.

Nielsowi Kristianowi Iversenowi niestraszne okazały się jednak górskie podjazdy i silny wiatr, wiejący od oceanu. Za plecami przywiózł m.in. Frederika Jakobsena i Mikkela Michelsena.

Po południu przyszedł czas na zmagania w stand up paddle (wiosłowanie na desce) oraz turniej tenisa stołowego. W obu konkurencjach Anders Thomsen nie miał sobie równych.

Zmagania kolejnego dnia rozpoczął turniej tenisa w grze podwójnej i pojedynczej. W pierwszym triumfowali Mikkel Michelsen i Anders Thomsen. W singlu ponownie najlepszy okazał się zawodnik Speed Car Motoru Lublin. Popołudnie upłynęło pod znakiem namiastki żużla w nieco innym, bo wodnym, wydaniu. Na specjalnie przygotowanym torze żużlowcy ścigali się przez 4 okrążenia w kajakach. Do wyłonienia zwycięzcy tej konkurencji potrzebny był „bieg” dodatkowy pomiędzy Bechem a Thomsenem, który ostatecznie rozstrzygnął na swoją korzyść ten pierwszy.

Po wodnych szaleństwach, następnego dnia żużlowcy po raz kolejny wsiedli na rowery. W trzygodzinnej wyprawie z kilkoma stromymi, górskimi podjazdami najlepszy okazał się Niels Kristian Iversen.

Popołudniowy turniej squasha i badmintona zdecydowanie wygrał natomiast Mikkel Bech.

Jako, że nie samą pracą żyje człowiek, zawodnicy mieli też czas na relaks i odpoczynek. Wystarczyło więc czasu na opalanie, rekreacyjny turniej golfa czy odprężające masaże.

Konkursową aktywnością tego dnia był wyścig pływacki na dystansie 400 m. Bezkonkurencyjny okazał się Mikkel Michelsen, który uzyskał 17 sekund przewagi nad Rasmusem Jensenem i aż 90 sekund nad ubiegłorocznym zwycięzcą, Nielsem Kristianem Ivsersenem.

Ostatniego dnia zgrupowania odbył się wyścig na gokartach, w którym pewnie zwyciężył Mikkel Michelsen. Nie wystarczyło to jednak, aby wskoczyć na pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja końcowa:
1) Mikkel Bech, 100 punktów
2) Mikkel Michelsen, 99,5 punktu
3) Niels-Kristian Iversen, 81 punktów
4) Frederik Jakobsen, 81 punktów
5) Anders Thomsen, 66 punktów
6) Hans Nielsen, 57 punktów
7) Rasmus Jensen, 56,5 punktów
8) Henrik Møller, 53 punkty
9) Michael Jepsen Jensen, 39 punktów

KAMILA JANKOWSKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.