Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Miejsce Pawlickiego i Sajfutdinowa jest w Lesznie. Nie mają wyjścia

Janusz Kołodziej, Piotr Baron i Piotr Pawlicki. FOT. PAWEŁ PROCHOWSKI

Zostanie pośród Byków jest w tym sezonie przeznaczeniem i Emila Sajfutdinowa, i Piotra Pawlickiego. Dlaczego? Bo choć zarobią mniej, to jednak skończą sezon na plusiku. W każdym innym przypadku skończą na minusie.

Żużel w Lesznie to religia, a tamtejszy stadion to miejsce kultu i zbiorowych pielgrzymek. Kibice czekają jeszcze tylko, aż z klubowego budynku zacznie się wydobywać biały dym, oznaczający pozostanie na ziemi świętej wielokrotnie koronowanych Emila Sajfutdinowa i Piotra Pawlickiego. Uważam, że to kwestia czasu, bo… innego wyjścia, de facto, nie ma.

Po pierwsze, ktoś chętny na wyżej wymienionych musiałby zapłacić razy dwa – Fogo Unii za wypożyczenie i zawodnikom za podpis. Kto mógłby to zrobić? Nawet jeśli przy kasie są we Wrocławiu, to najpierw zielone światło na wypożyczenie musieliby zapalić w Lesznie. Po to, żeby wzmocnić wroga? Brakuje logiki. Niższa liga? Nie wierzę, że w czasie zarazy zebrał tam ktoś większe pieniądze niż w ośrodku mistrza kraju.

I jeszcze jedna sprawa, o której się nie wspomina. Mianowicie obaj zawodnicy mają też swoich sponsorów (w tym jednego wspólnego). Z którymi, jak sądzę, też się należy rozliczyć. Najprościej jazdą po torach żużlowych. A których, jak nie polskich, skoro gdzie indziej na razie wielka niewiadoma?

Na przebranżowienie się czasu nikt nie dostał, bo pandemia dopadła nas znienacka. Nie było szans, by wyścielić sobie nowe łóżko, przygotować plan B. Zresztą, nie jest to wcale takie proste.

A więc kasę utopioną w przygotowania należy odzyskać, a kasy od sponsorów nie stracić. Bo to dopiero będzie plajta. Dlatego właśnie Pawlicki i Sajfutdinow pasują dziś wyłącznie do Leszna. Nawet jeśli nie wszystko im tam pasuje.

WOJCIECH KOERBER

P.S. Jest też taka opcja, że kompletnie brakuje mi wyobraźni. No, ale wtedy wystosujecie pod moim adresem odpowiednie wyrazy i dostanę za swoje.

CZYTAJ TAKŻE:

W poniedziałek testy na koronawirusa. Blisko 500 badanych za około 200 tysięcy złotych

4 Odpowiedzi

  1. Niby racja ale coś czuję że jak nawet podpiszą to za rok lub dwa w przypadku Emila jad z nich wyjdzie i poleca na złość za zsrebrnikami. Także plan przebudowy warto mieć w sejfie na kolejne lata.

  2. Zgadzam się, Pawlicki czy Sajftudinow wydają się być skazani na Unię w tym sezonie. Mało tego, jeszcze przed startem ligi obaj osiągną porozumienie z klubem. I skończy się ta leszczyńska saga 😉

  3. Panie Motor a może by tak merytorycznie napisać coś z jakimkolwiek sensem? A jak chcesz obrażać i zagnieść to forum to wyjazd na pudelka sf. Do administracji: nie pozwólcie na popisy takich pseudo znawców bo za chwile i tu będzie syf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.