Fot. Adrian Miedziński facebook.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

– Trudno sobie wyobrazić organizację najważniejszych żużlowych imprez w innym miejscu niż Motoarena – tymi słowami rozpoczęła się konferencja prasowa dotycząca drugiej rundy Speedway Euro Championship 2019, która 27 lipca odbędzie się w Toruniu. Kibice będą świadkami nie tylko wspaniałego ścigania, ale także wielu atrakcji związanych z obchodami 10–lecia powstania Motoareny.

– Ten stadion to nowa jakość oglądania zawodów żużlowych w Polsce. 10 lat temu powstał obiekt, który jest wzorem dla nowopowstających torów. Zabiegamy o to, żeby na Motoarenie odbywały się zawody najwyższej rangi, a takimi są właśnie zmagania w cyklu SEC. Nasza współpraca z firmą One Sport układa się wzorowo. Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu doskonale wpisuje się w obchody dziesięciolecia powstania Motoareny – powiedział zastępca Prezydenta Miasta Torunia, Zbigniew Fiderewicz.

Cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy powraca na Motoarenę po rocznej przerwie i będzie już trzecią edycją tych zmagań w Toruniu. Pierwsze z zawodów odbyły się 2015 roku, natomiast ostatnia runda odbyła się przed dwoma laty. Zarówno podczas pierwszych, jak i drugich zmagań
na podium stanęli reprezentanci Polski.

– Zawody z cyklu SEC odbył się w Toruniu już dwukrotnie i dwa razy na podium stawali Polacy. Liczymy na podobne rezultaty również w lipcu. Współpraca pomiędzy miastem, a One Sport to niezwykle profesjonalne działanie, dlatego jesteśmy przekonani, że zarówno zawody, jak i obchody powstania Motoareny pójdą po myśli organizatorów – powiedziała Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.

Z okazji obchodów powstania jednego z najnowocześniejszych stadionów żużlowych w Europie, organizatorzy cyklu SEC przygotowali szereg atrakcji dla kibiców (między innymi stronę www.motoarena.pl) oraz specjalne ceny biletów, które można nabywać już dziś za pomocą portalu eBilet.pl.

– Cieszymy się, że możemy wpisać się w historię tego obiektu. Staramy się, by co roku jedna z naszych imprez mogła odbyć się na Motoarenie, ponieważ jest to dla nas wielka przyjemność. Toruń to Europejskie Miasto Sportu, więc decyzja o organizacji jednej z rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy właśnie tutaj była oczywista – powiedział Karol Lejman.

– Przygotowaliśmy atrakcyjne ceny biletów, które rozpoczynają się już od 10 zł. Liczymy na wysoką frekwencję. Dziękujemy miastu za zaufanie, mamy nadzieję, ze tegoroczna druga runda SEC 2019 zapadnie kibicom w pamięci na długie lata – dodał prezes One Sport.

Na konferencji prawej pojawił się także Adrian Miedziński. Wychowanek miejscowych zespołów przez dziewięć sezon startował na Motoarenie. Torunianin otwarcie przyznał, że start w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy w Toruniu byłby dla niego idealnym zwieńczeniem dziesięciolecia powstania Motoareny.

– 10 lat Motoareny minęło bardzo szybko. Wygrałem tutaj rundę GP, a teraz chciałbym powtórzyć ten wyczyn w cyklu SEC. Zaraz po konferencji jadę do Ostrowa Wlkp. na trening, gdzie odbędą się eliminacje Złotego Kasku, który jest przepustką do występów w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Europy. Chciałbym wystąpić podczas drugiej rundy SEC w Toruniu i ją wygrać. To byłoby coś wspaniałego – zakończył Adrian Miedziński.

Druga runda Speedway Euro Championship 2019 odbędzie się w Toruniu, 27 lipca 2019 roku o godzinie 18:00. Bilety na to wydarzenie dostępne będą na portalu eBilet.pl. Organizatorzy przygotowali specjalne ceny biletów w przedsprzedaży, która rozpocznie się 28 marca i potrwa
do 5 kwietnia.

Strefa Niebieska:

Normalny: 30 PLN
Ulgowy: 10 PLN

Strefa Zielona:

Normalny: 20 PLN
Ulgowy: 10 PLN

Pakiet (3+1) –  60 PLN (na strefę zieloną)

Trybuna główna: 120 PLN
VIP: 650 PLN

Program: 10 PLN

Od 06 kwietnia do 26 lipca kwoty biletów normalnych będą wyższe od 5 PLN (35 PLN, 25 PLN), a cena pakietu 3+1 wyniesie 75 PLN.

 Ceny biletów w dniu zawodów przedstawiają się następująco:

Strefa Niebieska:

Normalny: 40 PLN
Ulgowy: 10 PLN

Strefa Zielona:

Normalny: 30 PLN
Ulgowy: 10 PLN

Trybuna główna: 120 PLN
VIP: 650 PLN

Program: 10 PLN

Bilet ulgowy przysługuje młodzieży uczącej się z ważną legitymacją szkolną, emerytom, rencistom, studentom z ważną legitymacją do 26 roku życia (urodzeni w 1993 i później). Z kolei dla dzieci do 7 lat wstęp jest darmowy. 

Na ten moment, pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu. Są to Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck.

Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu. Eliminacje do cyklu SEC 2019 rozpoczną się 27 kwietnia.

27 kwietnia – I runda kwalifikacyjna – Gorican (Chorwacja)
27 kwietnia – II RK- Poznań (Polska)
1 maja – III RK – Równe (Ukraina)
1 maja – IV RK – Krsko (Słowenia)
25 maja – SEC Challenge – Nagyhalasz (Węgry)
13 lipca – I Finał SEC – Güstrow (Niemcy)
27 lipca – II Finał SEC – Toruń (Polska)
10 sierpnia – III Finał SEC – Vojens (Dania)
28 września – IV Finał SEC – Chorzów (Polska)

Informacja prasowa