Główny partner portalu

fot. Kamil Woldański
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piątkowe spotkanie Moje Bermudy Stali Gorzów z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zakończyło się przedwcześnie – po 10 biegach – ze względu na pożar rozdzielnicy i awarię prądu na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Nie wiadomo, jaki będzie finał tej sprawy, zajmie się nią Komisja Orzekająca Ligi, tymczasem prezes częstochowian, Michał Świącik, zapowiada, że jego klub nie chce domagać się walkowera.

Jakie teraz są możliwe scenariusze? Dokończenie spotkania raczej nie wchodzi w grę, można się spodziewać, że mecz będzie powtórzony albo zweryfikowany jako walkower na korzyść Włókniarza. Jedną z opcji – również mało prawdopodobną – jest zaliczenie wyniku po 10 biegach, czyli 32:28 dla Moje Bermudy Stali.

– Nie będę teraz, w nocy, emocjonalnie wypowiadał się na temat całej sytuacji, ale powiem tylko jedno. Żeby było w duchu sportowej walki, to dokończmy lub odjedźmy ten mecz raz jeszcze. Wiem, że regulaminowo możemy domagać się walkowera, ale nie chcemy tego robić. Niech lepszy pokaże na torze swoją wyższość, niech wygra sport. Wierzę w sprawiedliwą decyzję Ekstraligi w tym zakresie – przekazał prezes Michał Świącik w mediach społecznościowych.

– A co do samego pożaru, to przeraziło mnie, jak jeden facet wskakiwał do tej rozdzielni i wyciągał motocykle i coś tam jeszcze – dodał działacz z Częstochowy.

Decyzję Komisji Orzekającej Ligi ws. spotkania w Gorzowie powinniśmy poznać na dniach.

35 komentarzy on Michał Świącik: Nie chcemy domagać się walkowera
  R2R
  4 Jul 2020
  6:33am

  Panie prezesie, przecież Pan Grzyb stwierdził, że Gorzów był lepszy i że wszyscy to widzieli i że trzeba zaliczyć ten mecz i jego wynik.
  A tak serio…można bez desparackich wpisów na mediach społecznościowych wyjść z twarzą? Można. Częstochowa stoi mocno i nie boi się odjechać tego meczu jeszcze raz, a Pan Grzyb już żyje dwoma punktami “bo byli mocniejsi”, “bo przecież wygrali”. Zwykle tchórzostwo.

  Mmm
  4 Jul 2020
  6:40am

  Moim zdaniem wlasnie powinmo sie dokonczyc ten mecz a nie jak sugeruje autor ze to nie wchodzi w gre…..5 biegów do odjechania i tyle….niech wygra sport

   Pablo Sarachman
   4 Jul 2020
   8:42am

   Ale jak dokończyć? A Częstochowa przyjechać na 5 biegów? Już była spasowana, Przedpełski wszystko wygrał, Madsen też się spasował, Lindgren? I co? I teraz zrobią inny tor i spasują się w 15? Trochę powagi to zawodowa liga. Walkower powinien być ewentualnie Gorzów na kolanach powinien prosić o powtórzenie meczu.

    Robert
    4 Jul 2020
    11:07am

    Co ty piszesz za głupoty Przedpelski kapitalnie jechał, ale Madsen i Lingren skasowali się chyba sobie żartujesz człowieku chyba nie ten mecz oglądałeś

     Pablo Sarachman
     4 Jul 2020
     11:30am

     To chyba nie oglądałeś ostatniego biegu Madsena bo wygrał z 30 metrową przewagą.
     Powtórzyć to z łaski jak się Włókniarz zgodzi bo normalnie to walkower i po temacie.

      PO RZYCIA KRES STAL ks
      4 Jul 2020
      11:47am

      Bylem na tym meczu i chyba się nacpales czegos kolego bo 30 m przewagi madesna to tam nie było a z tego co pamiętam był to bieg z Andersem ktory go doganiał 😉

       Pablo Sarachman
       4 Jul 2020
       3:01pm

       Śmieszne to ale ok. Niech zrobią tak.
       Gorzów płaci za wszystkie punkty Częstochowy i jadą 5 biegów-ryzykujecie?
       Stal jechała dobrze, ale Częstochowa MIAŁA SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO. W związku z tym, że z winy organizatora meczu nie udało się skończyć walkower lub powtórka od początku i ile Włókniarz się zgodzi.
       Over and out.

      Mmm
      4 Jul 2020
      11:55am

      No normalnie przyjezdzaja na 5 biegów…..wiedzialem ze beda malkontenci….tor jest rowny dla wszystkich np. Taki Greg Hancock to przyjezdzal dwa razy kopnal i walil trojki od poczatku a jesli chodzi o finanse to tez sa mecze ze druzyna przyjezdza ponosi koszty(gospodarz zreszta tez) i co i mecz odwolany bo przyszla godzinna niezapowiadana ulewa. Wiec mozna dokonczyc tak jak naprzyklad w pilce noznej sie to robi…jak sa losowe przypadki orzerwania meczu(zazwyczaj przez zadymy kiboli)to mecz jest przerywany i dokanczany w innym terminie.

  LEONidas
  4 Jul 2020
  9:15am

  Michał Świącik jedno jest pewne i sprawiedliwe – mecz nie powinien być dokończony (odjechanie brakujących 5 biegów) ani wynik nie powinien zostać zaliczony TYLKO albo mecz do powtórzenia od początku na nowym torze, albo walkower !!!
  Gdyby trzymać się regulaminu – to walkower ! Ale w duchu sportowej rywalizacji i zgodnie z Fair Play – powinniście wspólnie z Marek Grzyb wnioskować o powtórzenie meczu… np. w poniedziałek (w poniedziałki jak dotąd wszystko wygrywaliśmy 😁).
  Lecz jeśli Prezes Stali uważa inaczej i apeluje czy nalega o zaliczenie rezultatu po 8. czy 10. biegu – to trzeba się domagać walkowera !!!

  Xy
  4 Jul 2020
  9:25am

  Walkower lub powtorzyc przy zalozeniu ze odpowiednie wpisy do regulaminu zostana natychmiast wprowadzone aby uniknac niedomowien I ewentualnego kombinowania w przyszlosci.

  Yankes
  4 Jul 2020
  9:35am

  Prezes powiedział
  “A co do samego pożaru, to przeraziło mnie, jak jeden facet wskakiwał do tej rozdzielni i wyciągał motocykle i coś tam jeszcze – dodał działacz z Częstochowy.”
  Czy motocykle i inne pojazdy mogą stać w rozdzielni? Przecież taki motocykl ma w sobie substancje łatwopalne jak metanol lub oleje i smary . Jeżeli tam były motocykle to co jeszcze tam było . Z rozdzielni zrobili skład sprzętu

  Xx
  4 Jul 2020
  9:44am

  Ludzie jaki walkower czy ktoś celowo podpalił Tom rozdzielnie.

   Xy
   4 Jul 2020
   10:21am

   Tu chodzi o regulaminu a nie celowosc. Liga ktory sie szczyci najlepsza nie moze sobie podejmowac decyzji nie popartych regulaminem. Najsprawiedliwsza bylaby powtorka przy zalozeniu ze natychmiast zostana wprowadzone poprawki do regulaminu aby uniknac plagi awarii pradu w przyszlosci. Niestety nie ma rozwiazania ktore zadowoli wszystkich I kazde w mniejszym lub wiekszym stopniu kogos skrzywdzi. Moim zdaniem trzeba wybrac najblizsze zgodne z duchem sportu a zarazem zgodne z regulaminem.

  Miki11
  4 Jul 2020
  9:51am

  Gdyby Gorzów po 10 biegach miał na koncie 41 pkt. to wynik mógłby być zaliczony.A wszystko wskazuje ,że po 15 biegu ,to Częstochowa święciła by sukces ponieważ zaczął jechać Madsen.

  zbanowany .
  4 Jul 2020
  11:05am

  Jako kibic Stali powiem że Świącik ma więcej klasy niż Grzyb. Niestety, ale po początkowej euforii powoli dociera do mnie obraz prezesa któremu tylko wydaje się że ma kontrolę nad klubem. Regulamin jest regulaminem – oczywiście żałuję że stało się to w takim momencie meczu, ale czasem tak bywa – złośliwość rzeczy martwych… Sprawa wyniku była kwestią otwartą, tym bardziej że Stasiu znowu mimo szumnych zapowiedzi zrobił sobie tor po swojemu – dodam znany tor z ubiegłego sezonu w którym pod koniec spotkań zawodnicy Stali nie wiedzieli co się dzieje i przegrywali seryjnie biegi. I powoli sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść Włókniarza – od 8 biegu było już Stali trudniej o punkty, a liderzy rywala zaczęli łapać wiatr w żagle. Sądzę że byśmy ten mecz przegrali. Dodatkowo zauważyłem dużą dozę bezczelności zarówno w słowach trenera przed meczem jak i prezesa po. Trochę lodu na rozgrzane głowy by się przydało. Buta jeszcze nikogo wysoko nie zaprowadziła… A pożar nie zadowolił nikogo bez względu na dalsze decyzje, bo obie drużyny na tym stracą finansowo – zarówno zawodnicy jak i ich prezesi. Bo nie wierzę w to że utrzymają ten wynik.

   Staleczka
   4 Jul 2020
   3:57pm

   Trzeba ustalić czy było to zdarzenie na które nie ma się wpływu jak np. obfite opady deszczu, czy zaniedbanie Stali Gorzów czy firmy energetycznej, która na zlecenie dostarczyciela energii powinna serwisować rozdzielnie.
   Jeżeli zawalił dostarczyciel energii za którą Stal przecież płaci, to nie może ponosić odpowiedzialności. Na zdjęciach wyraźnie widać,że rozdzielnia zbudowana była przez fachowców w drugim, małym pomieszczeniu do którego wchodzi się przez warsztat.
   Jeżeli uznano ,że tak może to funkcjonować, nie kwestionowała tego żadna kontrola straży pożarnej, to jaka jest wina użytkownika obiektu i odbiorcy energii elektrycznej?
   JEST TO ZDARZENIE ,KTÓREGO NIE MOŻNA BYŁO PRZEWIDZIEĆ ANI MU ZAPOBIEC.
   (TAK JAK BURZY Z PIORUNAMI)

    Cringer
    4 Jul 2020
    5:00pm

    To niech Stal złoży odwołanie do trybunału arbitrażowego przy stowarzyszeniu elektryków polskich. Albo niech następnym razem znajdzie tego, który odpowiada za stan techniczny elektryki i poprosi go ładnie, żeby sprawdził stan urządzeń, bo może być klopsik. Albo, jeśli jednak nie uda się takiej osoby znaleźć, niech zabezpieczy się w dodatkowe źródło prądu.

  kibicejro
  4 Jul 2020
  12:36pm

  ja w ogóle nie chcę się odnosić do wczorajszych wydarzeń , bo to już się stało i teraz decyzje muszą podjąć władze ekstraligi , i jaka kolwiek to decyzja nie będzie , wywoła jeszcze większą awanturę!
  myślę że czas najwyższy wprowadzić zapis w regulaminie że wynik meczu może być zaliczony nie po śmiesznych ośmiu biegach bo to przecież jest absurd(część zawodników pojawia się na torze ledwie dwa razy!!!)
  dlaczego nie można wprowadzić zaliczania meczu po rozegraniu 13 biegów? wtedy wszyscy mają swoje regulaminowe starty ! i może wtedy nie będzie wzajemnych oskarżeń , posądzeń o nieuczciwe zagrania! najlepsza liga świata a zawodnicy w meczu jadą po dwa razy zamiast czterech czy pięciu i nikt z tym nic nie robi!

  Raf
  4 Jul 2020
  1:54pm

  Ja mam pytanie do Pana redaktora.

  Co to jest ROZDZIELNICA ??? 🤦‍♂️

  W kolejarskim slangu podobno funkcjonuje to określenie ale na pewno nie jest to rozdzielnia prądu. 😁

   rajmund
   4 Jul 2020
   3:07pm

   ja bym bardziej zapytał co to jest ta magiczna rozdzielnia, bo akurat tutaj dobrze napisane – rozdzielnica elektryczna, po ludzku skrzynka z bezpiecznikami

  LEONidas
  4 Jul 2020
  2:41pm

  Albo jeszcze inaczej… Zaliczyć mecz, tak jak Prezes Grzyb chce, ale z pozostałymi biegami 5:1 dla Włókniarza i mamy wtedy wynik 53:37 dla CKM… Dla Stali to i tak lepszy wynik niż 40:0 bo jakieś tam szansę jeszcze wciąż mogą mieć na punkt bonusowy…
  I to byłoby salomonowe rozstrzygnięcie 👍💚🦁🇳🇬💪

  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  4 Jul 2020
  3:17pm

  @zbanowany, nie wiedziałem że kibicujesz Stali. Ogólnie fajnie się wyraziłeś, tak bardzo obiektywnie a to nie jest łatwe, gdy grają emocje dotyczące swojego klubu. Co napisałeś Jest spoko i powinna mnie cieszyć twoja wypowiedź, ale wcale tak nie jest. Nie chodzi jednak o Ciebie @zbanowany, ale o to co widzimy w żużlu od lat.
  Od czasu niesławnego poddania finałowego meczu przez Unibax Toruń w Zielonej górze, poprzez starty na chorągiewkę w inauguracji Grand Prix IMŚ w Warszawie i problemów “taśmowych” we Wrocławiu doszliśmy do pożaru w Gorzowie.
  Czy naprawdę władze i zarządzający nie potrafią przewidzieć w regulaminie podobnej sytuacji? – “Przerwanie meczu z przyczyn obiektywnych”. Jednak czy w przypadku przerwania meczu Gorzów vs. Częstochowa, były to przyczyny obiektywne i ta ponad 30 minutowa przerwa była tym spowodowana?
  Uważam, że właśnie tak. Sędzia podjął jedyną i słuszna decyzję (mógł walnąć walkowera) i skierował to do sądu arbitrażowego, do władz nadrzędnych. Teraz poczekamy na decyzje strażaków a właściwie biegłych techników a może i biegłych z ramienia prokuratury, jeśli będzie podejrzenie przestępstwa. Oni ustalą przyczynę.
  Poczekamy jakiś czas na powtórzenie, walkower lub inny sposób na wynik tego meczu.
  Minie trochę czasu. Jednak to chyba się zakończy przed rozgrywkami fazy zasadniczej. Mam nadzieję. (to taki przytyk w sprawie Drabika – co trwa to i trwa…)

  simon68
  4 Jul 2020
  4:41pm

  Jest w regulaminie artykul 419 i nie ma dyskusji . Walkower. Po prostu Gorzow mial pecha . To jest tak samo jak by Zmarzlik prowadzil po 3 okrazeniach i silnik “buch” popsul sie . Powtarzamy bieg ? Zaliczamy punkty ? Czy poprostu mial pecha i przegral ? Jak dla mnie sprawa jest banalnie prosta . Jesli bedzie inne rozstrzygniecie to te cale regulaminy mozna sobie poczytac i zapomniec :}}}

   Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
   4 Jul 2020
   5:30pm

   @simonie68, przecież regulamin jest ciągle zmieniany w niezrozumiały sposób. I tak jak stwierdziłeś: “można sobie poczytać i zapomnieć” – kogo on obchodzi?
   Regulamin każdego roku jest stwarzany dla zabetonowanych, inni mogą się tylko … oblizać?
   Jednak tu i w tym przypadku to chyba powinien obowiązywać wszystkich. Albo mamy maluczkich i równiejszych.

Skomentuj

35 komentarzy on Michał Świącik: Nie chcemy domagać się walkowera
  R2R
  4 Jul 2020
  6:33am

  Panie prezesie, przecież Pan Grzyb stwierdził, że Gorzów był lepszy i że wszyscy to widzieli i że trzeba zaliczyć ten mecz i jego wynik.
  A tak serio…można bez desparackich wpisów na mediach społecznościowych wyjść z twarzą? Można. Częstochowa stoi mocno i nie boi się odjechać tego meczu jeszcze raz, a Pan Grzyb już żyje dwoma punktami “bo byli mocniejsi”, “bo przecież wygrali”. Zwykle tchórzostwo.

  Mmm
  4 Jul 2020
  6:40am

  Moim zdaniem wlasnie powinmo sie dokonczyc ten mecz a nie jak sugeruje autor ze to nie wchodzi w gre…..5 biegów do odjechania i tyle….niech wygra sport

   Pablo Sarachman
   4 Jul 2020
   8:42am

   Ale jak dokończyć? A Częstochowa przyjechać na 5 biegów? Już była spasowana, Przedpełski wszystko wygrał, Madsen też się spasował, Lindgren? I co? I teraz zrobią inny tor i spasują się w 15? Trochę powagi to zawodowa liga. Walkower powinien być ewentualnie Gorzów na kolanach powinien prosić o powtórzenie meczu.

    Robert
    4 Jul 2020
    11:07am

    Co ty piszesz za głupoty Przedpelski kapitalnie jechał, ale Madsen i Lingren skasowali się chyba sobie żartujesz człowieku chyba nie ten mecz oglądałeś

     Pablo Sarachman
     4 Jul 2020
     11:30am

     To chyba nie oglądałeś ostatniego biegu Madsena bo wygrał z 30 metrową przewagą.
     Powtórzyć to z łaski jak się Włókniarz zgodzi bo normalnie to walkower i po temacie.

      PO RZYCIA KRES STAL ks
      4 Jul 2020
      11:47am

      Bylem na tym meczu i chyba się nacpales czegos kolego bo 30 m przewagi madesna to tam nie było a z tego co pamiętam był to bieg z Andersem ktory go doganiał 😉

       Pablo Sarachman
       4 Jul 2020
       3:01pm

       Śmieszne to ale ok. Niech zrobią tak.
       Gorzów płaci za wszystkie punkty Częstochowy i jadą 5 biegów-ryzykujecie?
       Stal jechała dobrze, ale Częstochowa MIAŁA SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO. W związku z tym, że z winy organizatora meczu nie udało się skończyć walkower lub powtórka od początku i ile Włókniarz się zgodzi.
       Over and out.

      Mmm
      4 Jul 2020
      11:55am

      No normalnie przyjezdzaja na 5 biegów…..wiedzialem ze beda malkontenci….tor jest rowny dla wszystkich np. Taki Greg Hancock to przyjezdzal dwa razy kopnal i walil trojki od poczatku a jesli chodzi o finanse to tez sa mecze ze druzyna przyjezdza ponosi koszty(gospodarz zreszta tez) i co i mecz odwolany bo przyszla godzinna niezapowiadana ulewa. Wiec mozna dokonczyc tak jak naprzyklad w pilce noznej sie to robi…jak sa losowe przypadki orzerwania meczu(zazwyczaj przez zadymy kiboli)to mecz jest przerywany i dokanczany w innym terminie.

  LEONidas
  4 Jul 2020
  9:15am

  Michał Świącik jedno jest pewne i sprawiedliwe – mecz nie powinien być dokończony (odjechanie brakujących 5 biegów) ani wynik nie powinien zostać zaliczony TYLKO albo mecz do powtórzenia od początku na nowym torze, albo walkower !!!
  Gdyby trzymać się regulaminu – to walkower ! Ale w duchu sportowej rywalizacji i zgodnie z Fair Play – powinniście wspólnie z Marek Grzyb wnioskować o powtórzenie meczu… np. w poniedziałek (w poniedziałki jak dotąd wszystko wygrywaliśmy 😁).
  Lecz jeśli Prezes Stali uważa inaczej i apeluje czy nalega o zaliczenie rezultatu po 8. czy 10. biegu – to trzeba się domagać walkowera !!!

  Xy
  4 Jul 2020
  9:25am

  Walkower lub powtorzyc przy zalozeniu ze odpowiednie wpisy do regulaminu zostana natychmiast wprowadzone aby uniknac niedomowien I ewentualnego kombinowania w przyszlosci.

  Yankes
  4 Jul 2020
  9:35am

  Prezes powiedział
  “A co do samego pożaru, to przeraziło mnie, jak jeden facet wskakiwał do tej rozdzielni i wyciągał motocykle i coś tam jeszcze – dodał działacz z Częstochowy.”
  Czy motocykle i inne pojazdy mogą stać w rozdzielni? Przecież taki motocykl ma w sobie substancje łatwopalne jak metanol lub oleje i smary . Jeżeli tam były motocykle to co jeszcze tam było . Z rozdzielni zrobili skład sprzętu

  Xx
  4 Jul 2020
  9:44am

  Ludzie jaki walkower czy ktoś celowo podpalił Tom rozdzielnie.

   Xy
   4 Jul 2020
   10:21am

   Tu chodzi o regulaminu a nie celowosc. Liga ktory sie szczyci najlepsza nie moze sobie podejmowac decyzji nie popartych regulaminem. Najsprawiedliwsza bylaby powtorka przy zalozeniu ze natychmiast zostana wprowadzone poprawki do regulaminu aby uniknac plagi awarii pradu w przyszlosci. Niestety nie ma rozwiazania ktore zadowoli wszystkich I kazde w mniejszym lub wiekszym stopniu kogos skrzywdzi. Moim zdaniem trzeba wybrac najblizsze zgodne z duchem sportu a zarazem zgodne z regulaminem.

  Miki11
  4 Jul 2020
  9:51am

  Gdyby Gorzów po 10 biegach miał na koncie 41 pkt. to wynik mógłby być zaliczony.A wszystko wskazuje ,że po 15 biegu ,to Częstochowa święciła by sukces ponieważ zaczął jechać Madsen.

  zbanowany .
  4 Jul 2020
  11:05am

  Jako kibic Stali powiem że Świącik ma więcej klasy niż Grzyb. Niestety, ale po początkowej euforii powoli dociera do mnie obraz prezesa któremu tylko wydaje się że ma kontrolę nad klubem. Regulamin jest regulaminem – oczywiście żałuję że stało się to w takim momencie meczu, ale czasem tak bywa – złośliwość rzeczy martwych… Sprawa wyniku była kwestią otwartą, tym bardziej że Stasiu znowu mimo szumnych zapowiedzi zrobił sobie tor po swojemu – dodam znany tor z ubiegłego sezonu w którym pod koniec spotkań zawodnicy Stali nie wiedzieli co się dzieje i przegrywali seryjnie biegi. I powoli sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść Włókniarza – od 8 biegu było już Stali trudniej o punkty, a liderzy rywala zaczęli łapać wiatr w żagle. Sądzę że byśmy ten mecz przegrali. Dodatkowo zauważyłem dużą dozę bezczelności zarówno w słowach trenera przed meczem jak i prezesa po. Trochę lodu na rozgrzane głowy by się przydało. Buta jeszcze nikogo wysoko nie zaprowadziła… A pożar nie zadowolił nikogo bez względu na dalsze decyzje, bo obie drużyny na tym stracą finansowo – zarówno zawodnicy jak i ich prezesi. Bo nie wierzę w to że utrzymają ten wynik.

   Staleczka
   4 Jul 2020
   3:57pm

   Trzeba ustalić czy było to zdarzenie na które nie ma się wpływu jak np. obfite opady deszczu, czy zaniedbanie Stali Gorzów czy firmy energetycznej, która na zlecenie dostarczyciela energii powinna serwisować rozdzielnie.
   Jeżeli zawalił dostarczyciel energii za którą Stal przecież płaci, to nie może ponosić odpowiedzialności. Na zdjęciach wyraźnie widać,że rozdzielnia zbudowana była przez fachowców w drugim, małym pomieszczeniu do którego wchodzi się przez warsztat.
   Jeżeli uznano ,że tak może to funkcjonować, nie kwestionowała tego żadna kontrola straży pożarnej, to jaka jest wina użytkownika obiektu i odbiorcy energii elektrycznej?
   JEST TO ZDARZENIE ,KTÓREGO NIE MOŻNA BYŁO PRZEWIDZIEĆ ANI MU ZAPOBIEC.
   (TAK JAK BURZY Z PIORUNAMI)

    Cringer
    4 Jul 2020
    5:00pm

    To niech Stal złoży odwołanie do trybunału arbitrażowego przy stowarzyszeniu elektryków polskich. Albo niech następnym razem znajdzie tego, który odpowiada za stan techniczny elektryki i poprosi go ładnie, żeby sprawdził stan urządzeń, bo może być klopsik. Albo, jeśli jednak nie uda się takiej osoby znaleźć, niech zabezpieczy się w dodatkowe źródło prądu.

  kibicejro
  4 Jul 2020
  12:36pm

  ja w ogóle nie chcę się odnosić do wczorajszych wydarzeń , bo to już się stało i teraz decyzje muszą podjąć władze ekstraligi , i jaka kolwiek to decyzja nie będzie , wywoła jeszcze większą awanturę!
  myślę że czas najwyższy wprowadzić zapis w regulaminie że wynik meczu może być zaliczony nie po śmiesznych ośmiu biegach bo to przecież jest absurd(część zawodników pojawia się na torze ledwie dwa razy!!!)
  dlaczego nie można wprowadzić zaliczania meczu po rozegraniu 13 biegów? wtedy wszyscy mają swoje regulaminowe starty ! i może wtedy nie będzie wzajemnych oskarżeń , posądzeń o nieuczciwe zagrania! najlepsza liga świata a zawodnicy w meczu jadą po dwa razy zamiast czterech czy pięciu i nikt z tym nic nie robi!

  Raf
  4 Jul 2020
  1:54pm

  Ja mam pytanie do Pana redaktora.

  Co to jest ROZDZIELNICA ??? 🤦‍♂️

  W kolejarskim slangu podobno funkcjonuje to określenie ale na pewno nie jest to rozdzielnia prądu. 😁

   rajmund
   4 Jul 2020
   3:07pm

   ja bym bardziej zapytał co to jest ta magiczna rozdzielnia, bo akurat tutaj dobrze napisane – rozdzielnica elektryczna, po ludzku skrzynka z bezpiecznikami

  LEONidas
  4 Jul 2020
  2:41pm

  Albo jeszcze inaczej… Zaliczyć mecz, tak jak Prezes Grzyb chce, ale z pozostałymi biegami 5:1 dla Włókniarza i mamy wtedy wynik 53:37 dla CKM… Dla Stali to i tak lepszy wynik niż 40:0 bo jakieś tam szansę jeszcze wciąż mogą mieć na punkt bonusowy…
  I to byłoby salomonowe rozstrzygnięcie 👍💚🦁🇳🇬💪

  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  4 Jul 2020
  3:17pm

  @zbanowany, nie wiedziałem że kibicujesz Stali. Ogólnie fajnie się wyraziłeś, tak bardzo obiektywnie a to nie jest łatwe, gdy grają emocje dotyczące swojego klubu. Co napisałeś Jest spoko i powinna mnie cieszyć twoja wypowiedź, ale wcale tak nie jest. Nie chodzi jednak o Ciebie @zbanowany, ale o to co widzimy w żużlu od lat.
  Od czasu niesławnego poddania finałowego meczu przez Unibax Toruń w Zielonej górze, poprzez starty na chorągiewkę w inauguracji Grand Prix IMŚ w Warszawie i problemów “taśmowych” we Wrocławiu doszliśmy do pożaru w Gorzowie.
  Czy naprawdę władze i zarządzający nie potrafią przewidzieć w regulaminie podobnej sytuacji? – “Przerwanie meczu z przyczyn obiektywnych”. Jednak czy w przypadku przerwania meczu Gorzów vs. Częstochowa, były to przyczyny obiektywne i ta ponad 30 minutowa przerwa była tym spowodowana?
  Uważam, że właśnie tak. Sędzia podjął jedyną i słuszna decyzję (mógł walnąć walkowera) i skierował to do sądu arbitrażowego, do władz nadrzędnych. Teraz poczekamy na decyzje strażaków a właściwie biegłych techników a może i biegłych z ramienia prokuratury, jeśli będzie podejrzenie przestępstwa. Oni ustalą przyczynę.
  Poczekamy jakiś czas na powtórzenie, walkower lub inny sposób na wynik tego meczu.
  Minie trochę czasu. Jednak to chyba się zakończy przed rozgrywkami fazy zasadniczej. Mam nadzieję. (to taki przytyk w sprawie Drabika – co trwa to i trwa…)

  simon68
  4 Jul 2020
  4:41pm

  Jest w regulaminie artykul 419 i nie ma dyskusji . Walkower. Po prostu Gorzow mial pecha . To jest tak samo jak by Zmarzlik prowadzil po 3 okrazeniach i silnik “buch” popsul sie . Powtarzamy bieg ? Zaliczamy punkty ? Czy poprostu mial pecha i przegral ? Jak dla mnie sprawa jest banalnie prosta . Jesli bedzie inne rozstrzygniecie to te cale regulaminy mozna sobie poczytac i zapomniec :}}}

   Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
   4 Jul 2020
   5:30pm

   @simonie68, przecież regulamin jest ciągle zmieniany w niezrozumiały sposób. I tak jak stwierdziłeś: “można sobie poczytać i zapomnieć” – kogo on obchodzi?
   Regulamin każdego roku jest stwarzany dla zabetonowanych, inni mogą się tylko … oblizać?
   Jednak tu i w tym przypadku to chyba powinien obowiązywać wszystkich. Albo mamy maluczkich i równiejszych.

Skomentuj