Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Fot. Facebook Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy już wszystkich uczestników 16. Memoriału Edwarda Jancarza. 31 marca do Gorzowa zjedzie śmietanka światowego speedwaya. Organizatorzy zadbali o to, aby w turnieju obsada była na podobnym poziomie, co w cyklu Grand Prix.

Zawodnicy z pięciu krajów, siedmiu medalistów indywidualnych mistrzostw świata, piętnaście nazwisk z PGE Ekstraligi. Pełny skład turnieju upamiętniającego legendę Stali Gorzów robi wrażenie. Do tego zagadkowa forma wszystkich uczestników, którzy będą na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Zanosi się na to, że w ostatni dzień marca, na stadionie przy ul. Kwiatowej, kibice zobaczą zawody na najwyższym światowym poziomie.

Faworytem turnieju będzie z pewnością ubiegłoroczny triumfator – Bartosz Zmarzlik. Chrapkę na kolejne trofeum będzie miał też z pewnością zwycięzca z lat 2016 i 2017 oraz drugi jeździec z poprzedniego sezonu – Patryk Dudek. Kibice będą również ciekawi, jak po długiej absencji zaprezentuje się powracający do żużla Grigorij Łaguta.

Do tej pory w zawodach upamiętniających legendę gorzowskiej Stali zwyciężało 10 zawodników. Najwięcej tytułów ma na swoim koncie Jason Crump, który w memoriale triumfował trzykrotnie. Po dwa zwycięstwa w turnieju mają natomiast Hans Nielsen, Tomasz Gollob i wspomniany wcześniej Dudek. Ciekawostką jest, że zawody raz zostały rozegrane w formie parowej. Najlepsi okazali się wtedy Rune Holta i Tomas H. Jonasson, którzy byli żużlowcami miejscowej drużyny.

Przypominamy, że tego samego dnia, co 16. Memoriał Edwarda Jancarza odbędzie się Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Gorzów odkrył już karty na swoje wydarzenie rozpoczynające sezon. Czekamy zatem na ruch wrocławian.

Obsada 16. Memoriału Edwarda Jancarza:

Bartosz Zmarzlik (Polska)

Grigorij Łaguta (Rosja)

Krzysztof Kasprzak (Polska)

Patryk Dudek (Polska)

Jason Doyle (Australia)

Emil Sajfutdinow (Rosja)

Niels Kristian Iversen (Dania)

Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Szymon Woźniak (Polska)

Nicki Pedersen (Dania)

Artiom Łaguta (Rosja)

Kacper Woryna (Polska)

Anders Thomsen (Dania)

Peter Kildemand (Dania)

Rafał Karczmarz (Polska)

Przemysław Pawlicki (Polska)

Rezerwowi:

Alan Szczotka (Polska)

Mateusz Bartkowiak (Polska)

BARTOSZ RABENDA