Mateusz Cierniak. Foto: KŻ Orzeł Łódź

Zawodnik Unii Tarnów, Mateusz Cierniak, wygrał finał Brązowego Kasku, który był w środę rozgrywany na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy – Sebastian Szostak, który jako jedyny pokonał Cierniaka, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Miśkowiak.

Po siedemnastym biegu, w którym właśnie Sebastian Szostak pokonał Mateusza Cierniaka, poznaliśmy już czołową dwójkę tego turnieju. Cierniak zakończył imprezę z 14 punktami (3,3,3,3,2), natomiast Szostak zgromadził 13 „oczek” (3,3,2,2,3). Po dwanaście punktów miało dwóch zawodników Włókniarza Częstochowa – Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Aktualny mistrz Polski juniorów pokonał klubowego kolegę w biegu dodatkowym, dzięki czemu zajął trzecie miejsce.

W zawodach nie brakowało groźnych upadków. W trzecim biegu o zwycięstwo walczyli Bartłomiej Kowalski i Karol Żupiński, na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia zawodnikowi Włókniarza podniosło motocykl i wjechał w gdańszczanina. Ten bezwładnie przejechał kilkanaście metrów ocierając się o bandę i także runął na tor. Arbiter zawodów – niespodziewanie – uznał, że winowajcą zdarzenia jest Karol Żupiński i wykluczył go z powtórki. I choć obaj młodzi zawodnicy podnieśli się o własnych siłach, to tylko Kowalski dokończył zawody – Żupiński wycofał się po trzeciej serii.

Jakub Miśkowiak był bliski obronienia Brązowego Kasku, ale nie wyszedł mu pierwszy wyścig. Nie wyszedł na tyle, że przyjechał ostatni, nawet za startującym „z doskoku” drugim rezerwowym Jakubem Krawczykiem. Później był już bezbłędny, co pozwoliło mu wjechać na najniższy stopień podium.

Okazję do rewanżu młodzi zawodnicy będą mieli 21 września – tego dnia w Zielonej Górze odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.