Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
pon. Lut 17, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Martin Vaculik: Teraz w Grand Prix będzie jeszcze większa agresja

Martin Vaculik w zeszłym sezonie poczynił spory krok naprzód w żużlowej karierze. Swój plan minimum w mistrzostwach świata wykonał z nawiązką. Utrzymał się w cyklu i ostatecznie zajął wysoką piątą pozycję. 

Żużlowiec Stelmet Falubazu Zielona Góra przyznaje, że w połowie sezonu mogło się wydawać, że jego pozycja na koniec cyklu może być jeszcze wyższa. 

– Swój cel osiągnąłem i utrzymałem się w cyklu Grand Prix. To prawda, w połowie sezonu byłem nawet na pozycji medalowej. Jednak trzeba sobie powiedzieć, że zarówno ja sam, jak i mój team popełniliśmy pewne błędy, które sprawiły, że końcowa pozycja była nieco niższa – mówi Słowak na łamach Speedway Star. 

Do nowego systemu punktacji w zawodach o indywidualne mistrzostwo świata, zwycięzca trzech rund cyklu Grand Prix podchodzi z optymizmem. Vaculik zaznacza także, że coś więcej o tych nowinkach będzie można powiedzieć po kilku turniejach.

– Myślę, że przez ten nowy system turnieje będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla zawodników. Przedtem każdy tak naprawdę chciał tylko zdobyć jak najwięcej punktów. Teraz podejście się nieco zmieni i spodziewam się, że każdy z nas będzie jeździł jeszcze agresywniej i z większym głodem wygrania turnieju. Jak to naprawdę będzie i jak system się przyjmie? O tym będzie można coś więcej mówić po pierwszych trzech, czterech rundach cyklu – podsumowuje Słowak. 

ZOBACZ TAKŻE: