Zwycięstwem Marcusa Birkemose zakończył się poniedziałkowy finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, który odbył się na torze w Gdańsku. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski, Jakub Miśkowiak, a podium uzupełnił Szwed Alexander Woentin.

Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów zgromadził na swoim koncie trzynaście punktów, przegrywając jedynie z Madsem Hansenem i Alexandrem Woentinem. Duńczyk, który przed trzema dniami skończył 17 lat, jest jednym z najmłodszych mistrzów Europy w historii. W podobnym wieku ten triumf w 2011 roku wywalczył Piotr Pawlicki. Wychowanek Unii Leszno otrzymał złoty medal jako 16-latek.

W poniedziałkowych zawodach brało udział czterech Polaków. Najlepiej poradził sobie Jakub Miśkowiak, który zakończył turniej na drugim miejscu. Siódmy był Mateusz Cierniak, a Mateusz Świdnicki i Karol Żupiński uplasowali się w dolnych rejonach klasyfikacji.