Główny partner portalu

Pięć zespołów walczy o miejsce w fazie play-off. Spartanie wjadą do półfinałów z szóstego miejsca?

Maciej Janowski. Foto: Kamil Woldański
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poniedziałkowe zwycięstwo Eltrox Włókniarza oraz kolejne trzy punkty Moje Bermudy Stali w derbowej konfrontacji, sporo namieszało w ligowej tabeli. Czeka nas ogrom emocji w końcówce sezonu zasadniczego, a spory ból głowy mogą mieć już sami bukmacherzy. Ostatnie rundy tegorocznej PGE Ekstraligi, zapowiadają się wobec tego pasjonująco.

Wygrana Lwów w Lublinie oraz środowe derby Ziemi Lubuskiej, wywróciły tabelę do góry nogami. Na pozycjach 2-6 panuje ogromny ścisk, a pozycję vice-lidera PGE Ekstraligi przejęła… Moje Bermudy Stal, która jeszcze miesiąc temu znajdowała się na dnie tabeli. W klubach doskonale zdają sobie sprawę, o co toczy się gra, bo aż pięć zespołów pozostaje w grze o miejsca 2-4. Dodatkowo terminarz tylko sprzyja, by z zaciekawieniem śledzić czekające nas rozstrzygnięcia.

RM Solar Falubaz Zielona Góra – punktów 17, maksymalnie 6 do zdobycia

Zielonogórzanie do najważniejszych spotkań sezonu 2020 przystąpią uzbrojeni gośćmi z eWinner 1. Ligi. Wiktor Kułakow i Rohan Tungate to dwójka, która ma wspomóc ekipę trenera Piotra Żyto. Rosjanin co prawda w Gorzowie nie zapunktował, jednak światełkiem w tunelu może być wizja następnego spotkania, w którym zielonogórzanie wystąpia na własnym torze. By nie wypaść z czwórki, która awansuje do play-off, w klubie niezbędna jest solidnie punktująca druga linia, w czym pomóc ma jeden z zakontraktowanych gości. RM Solar Falubaz potrzebuje co najmniej jednego zwycięstwa, żeby pozostać w pierwszej czwórce. Drużynę czeka ciężkie zadanie, bowiem po porażce w Gorzowie, zielonogórzanie na własnym torze ugoszczą ekipę mistrzów Polski, z którymi o zwycięstwo może być bardzo trudno. RM Solar Falubaz przegrał w Lesznie 43:47, więc w przypadku porażki, to goście zgarną pełną pulę, a wtedy klub spod znaku Myszki Miki będzie potrzebował przywieźć punkty z Lublina. W konfrontacji z Motorem, już 39 punktów da bonus, a w zależności od przebiegu meczu z Fogo Unią, także zwycięstwo może okazać się bardzo cenne.

13. kolejka RM Solar Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno (43:47)

14. kolejka Motor Lublin – RM Solar Falubaz Zielona Góra (38:52)

Eltrox Włókniarz Częstochowa – punktów 16, maksymalnie 6 do zdobycia

Odrodzone i rozochocone Lwy pokazały, że w tym sezonie drużyna jest znacznie skuteczniejsza na wyjazdach. Częstochowianie w piątek odjadą ostatnie spotkanie u siebie, by następnie udać się na ciężki teren do Leszna. Zwycięstwo za trzy punkty w konfrontacji z PGG ROW-em Rybnik, mimo kłopotów związanych z domowym torem w Częstochowie, wydaje się prostym planem, który po prostu trzeba zrealizować. Zwłaszcza, że rybniczanie, którzy są już pewni spadku z PGE Ekstraligi, przyjadą najzwyczajniej jedynie odjechać ten mecz. Biorąc pod uwagę skuteczność częstochowian na wyjazdach, mecz w Lesznie na koniec rundy zasadniczej zapowiada się bardzo interesująco. Zwłaszcza, że przy jednym straconym meczu na własnym torze, zawodnicy mają o co jechać. Na niekorzyść Lwów przemawia fakt, że nie są oni zależni tylko od siebie. Poza oglądaniem się na inne drużyny, los biało-zielonych może rozstrzygnąć się właśnie w Lesznie.

13. kolejka: Eltrox Włókniarz Częstochowa – PGG ROW Rybnik (49:41)

14. kolejka: Fogo Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa (49:41)

Motor Lublin – punktów 16, maksymalnie 6 do zdobycia

Drużyna menedżera Jacka Ziółkowskiego przez porażkę z Eltrox Włókniarzem nieco skomplikowała swoją sytuację. W ostatnich dwóch spotkaniach, Motor wybierze się do Grudziądza, a następnie u siebie podejmie RM Solar Falubaz, więc kolejnego kandydata do walki o medale, którego losy także mogą być zależne od tegoż właśnie meczu. Lublinian do fazy play-off zdecydowanie przybliży ewentualne zwycięstwo w najbliższym meczu z MrGarden GKM-em. Koziołki zdają sobie sprawę z sytuacji w tabeli, dlatego do Grudziądza pojadą walczyć o zwycięstwo za trzy punkty. Jeśli do tego dorobku dodamy co najmniej dwa punkty meczowe za następne, domowe starcie z RM Solar Falubazem, wówczas zdobycz Motoru powinna okazać się wystarczająca, by w czwórce pozostać.

13. kolejka: MrGarden GKM Grudziądz – Motor Lublin (32:58)

14. kolejka: Motor Lublin – RM Solar Falubaz Zielona Góra (38:52)

Moje Bermudy Stal Gorzów – punktów 18, maksymalnie 3 do zdobycia

Gorzowianie nadal są w stanie dokonać niemożliwego. Drużyna jeszcze miesiąc temu pozostawała bez punktów, jednak konsekwentnie zaczęła je zdobywać i włączyła się do walki o półfinały. Moje Bermudy Stal jest zabójczo skuteczna, jednak do zrealizowania celu, jakim jest runda play-off, drużyna potrzebuje punktów z wyjazdowego spotkania we Wrocławiu. Stalowcom o zwycięstwo na Olimpijskim może być trudno, bowiem Betard Sparta na swoim torze utrzymuje status drużyny niepokonanej. Drużyna trenera Stanisława Chomskiego powalczy co najmniej o bonus, który na pewno jest w zasięgu ręki – już 36 oczek pozwoli żółto-niebieskim dopisać kolejny punkt do tabeli. Wówczas rozstrzygnąć mogą małe punkty, których w Gorzowie (poza Fogo Unią) mają najwięcej, a w przypadku takiej samej zdobyczy z inną drużyną, właśnie małe punkty mogą być one zbawienne.

13. kolejka: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów (35:55)

Betard Sparta Wrocław – punktów 14, maksymalnie 9 do zdobycia

Spartanie, mimo szóstej pozycji w tabeli, wcale nie są w złej sytuacji. Jako jedyni mają przed sobą aż trzy spotkania, z których pierwsze już w niedzielę na Stadionie Olimpijskim. Rywalem będzie rozpędzona Moje Bermudy Stal, która po serii domowych zwycięstw, może nie jest faworytem, co nie zmienia faktu, iż ekipa trenera Stanisława Chomskiego jest zdolna, by pokonać wrocławian, a już na pewno zdobyć punkt bonusowy. Na korzyść Betard Sparty działa także terminarz, który na zakończenie rundy zasadniczej wskazuje wyjazdowe spotkanie w Rybniku, gdzie każdy inny scenariusz niż zwycięstwo wrocławian, będzie nie lada niespodzianką. Zanim jednak dojdzie do rywalizacji na wyjeździe z PGG ROW-em, Betard Sparta będzie zależna tylko od siebie i swoich wyników. W międzyczasie drużyne czeka wyjazdowe spotkanie z MrGarden GKM-em Grudziądz, czyli z zespołem, który nie ma już szans na zmianę pozycji w tabeli. Dodatkowo, w każdym spotkaniu, spartanie mają ogromne szanse, by obronić punkty bonusowe, co oprócz ewentualnych zwycięstw, daje im kolejny handicap.

12. kolejka: MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław (37:53)

13. kolejka: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów (35:55)

14. kolejka PGG ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław (27:63)

3 komentarze on Pięć zespołów walczy o miejsce w fazie play-off. Spartanie wjadą do półfinałów z szóstego miejsca?
  Wutees
  3 Sep 2020
   9:22pm

  Przecież niemożliwe jest, żeby Lublin zdobył tylko bonus z Falubazem. Jak zdobędzie bonus to znaczy, ze wygrał…

  Świącik i banda
  5 Sep 2020
   12:22pm

  Wlokniarz powinien być odsunięty od play off i tak nie będą mieli gdzie jeździć . Chyba ze na Brzegowej

Skomentuj

3 komentarze on Pięć zespołów walczy o miejsce w fazie play-off. Spartanie wjadą do półfinałów z szóstego miejsca?
  Wutees
  3 Sep 2020
   9:22pm

  Przecież niemożliwe jest, żeby Lublin zdobył tylko bonus z Falubazem. Jak zdobędzie bonus to znaczy, ze wygrał…

  Świącik i banda
  5 Sep 2020
   12:22pm

  Wlokniarz powinien być odsunięty od play off i tak nie będą mieli gdzie jeździć . Chyba ze na Brzegowej

Skomentuj