Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Moc wyróżnień i tytułów otrzymała w organizowanym przez Dziennik Wschodni, XV Plebiscycie na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2019, ekipa Speed Car Motoru Lublin. Popularność dyscypliny w regionie i osiągnięcie celu sportowego w postaci utrzymania lubelskich Koziołków w najsilniejszej żużlowej lidze świata nie mogły pozostać niezauważone w lokalnym środowisku.

Najlepszym sportowcem w województwie lubelskim został bezapelacyjnie Paweł Fajdek – młociarz Agrosu Zamość. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin, ale na najniższym stopniu podium znalazł się żużlowiec Speed Car Motoru, Wiktor Lampart. Inny Wiktor – Trofimow, zwyciężył w kategorii „najpopularniejszy junior”. Jego starszy kolega z zespołu, Duńczyk Mikkel Michelsen, został z kolei najpopularniejszym sportowcem w regionie, pozostawiając za swoimi plecami faworyzowanych piłkarzy z drużyn Wisły Puławy i Motoru Lublin.

Najlepszym trenerem w minionym roku uznano duet szkoleniowców Motoru, czyli Macieja Kuciapę i Jacka Ziółkowskiego. W kategorii „drużyna roku” zdecydowanie zwyciężyli żużlowcy Speed Car Motoru Lublin, którzy wyprzedzili piłkarki Górnika Łęczna i szczypiornistki MKS Perła Lublin.

Tym samym, drużyna Speed Car Motoru Lublin zdominowała plebiscyt i zdobyła niemal wszystkie możliwe wyróżnienia za rok 2019. Czy w roku olimpijskim któremuś z miejscowych żużlowców uda się pokonać Pawła Fajdka? Dużo w tej kwestii zależy od samego czterokrotnego mistrza świata w rzucie młotem, ale jedno jest pewne, zawodnicy z koziołkiem na plastronie będą robić wszystko, aby go zdetronizować.

Lista wyróżnień Speed Car Motoru Lublin w plebiscycie Dziennika Wschodniego:
Speed Car Motor Lublin – drużyna roku 2019,
Wiktor Trofimow – najpopularniejszy sportowiec junior,
Mikkel Michelsen – najpopularniejszy sportowiec senior,
Maciej Kuciapa i Jacek Ziółkowski – trenerzy roku 2019,
Wiktor Lampart – 3. miejsce w zestawieniu najlepszych sportowców roku.

ŁUKASZ KOŹLIŃSKI