Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
czw. Lut 27, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

fot. Jarosław Pabijan

Lindgren pojedzie w pierwszej lidze szwedzkiej

Po zakończeniu sezonu 2019 czwarty zawodnik świata – Fredrik Lindgren poinformował, że rezygnuje ze startów w Elitserien. Okazuje się, że w lidze szwedzkiej jednak pozostanie. Lindgren parafował umowę z zespołem Vikingarny Örebro.

– Dla nas jako klubu jest to wspaniała wiadomość, że po wielu latach przerwy Fredrik powraca do Orebro. Lindgren podpisał z nami umowę głównie po to, aby móc startować imprezach indywidualnych, choćby takich jak indywidualne mistrzostwa Szwecji. Aby walczyć o tytuł mistrza kraju, zawodnik musi mieć w Szwecji swoją przynależność klubową. Stąd to posunięcie, aczkolwiek sam fakt posiadania takiego zawodnika w klubie to powód do dumy – mówi działacz klubu z Orebro, Leif Mellberg. 

Zespół z Örebro w sezonie 2020 będzie startował na zapleczu Elitserien i nie można wykluczyć sytuacji, że na torze w meczu ligowym najniższej klasy rozgrywkowej pojawi się czwarty zawodnik świata. 

– Jeśli tylko nie dojdzie do kolizji terminów, to niewykluczone, że Fredrik wystartuje dla nas w jednym spotkaniu ligowym. Liczymy również na to, że na naszym torze będzie trenował. Bardzo się cieszymy z faktu, że w naszych barwach wystąpi w Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji – podsumowuje Leif Mellberg.