Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Lindgren nie musiał namawiać małżonki na przyjazd do Polski

Carolina Jonasdotter i Fredrik Lindgren. fot. Kamil Woldański

Według planu odmrażania PGE Ekstraligi, zawodnikom został już tylko tydzień do ponownego wyjazdu na tor. Polscy żużlowcy starają się zachowywać wszelkie środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa, a obcokrajowcy przebywają na 14-dniowej kwarantannie. Wznowienia treningów nie może się doczekać Fredrik Lindgren, który do Częstochowy zabrał swoją, będącą w ciąży, żonę – Carolinę Jonasdotter i psa.

– Wszyscy czujemy się dobrze – moja żona, nasz pies Bellman oraz ja. Od samego początku naszego pobytu w Częstochowie zostaliśmy bardzo dobrze zakwaterowani, więc jest dobrze. Nie musiałem przekonywać Caroliny do przyjazdu do Polski. Wspólnie omówiliśmy całą sytuację i podjęliśmy decyzję, że wspólna podróż będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – opowiada Lindrgen w rozmowie z mediami klubowymi.

– Jest trudno, kiedy nie możesz zmienić otoczenia. Większość dni wygląda podobnie. Mam sprzęt do ćwiczeń, dlatego codziennie trenuję. Hotel udostępnił dla nas ogród, dlatego możemy pobawić się z naszym psem na świeżym powietrzu. Jeżeli chodzi o jedzenie, to posiłki są trzy razy dziennie dowożone do naszego pokoju. Reszta dnia to TV, social media i praca przy komputerze – dodaje.

Szwed ma świadomość, że przygotowania do tegorocznych rozgrywek będą bardzo utrudnione. Zawodnicy dostaną bowiem tylko dwa tygodnie na testowanie sprzętu i spasowanie się z własnymi obiektami. 35-latek liczy jednak na to, że w odpowiednim wejściu w rozgrywki pomoże mu doświadczenie z przeszłości.

– To będą zdecydowanie inne przygotowania do startu ligi, niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Zasady są jednak takie same dla wszystkich, dlatego nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować nową sytuację. Na szczęście w przeszłości, kiedy startowałem dla Wolverhampton w Anglii, mieliśmy w jednym z sezonów problemy z pogodą. Przed startem ligi udało się odbyć tylko jeden, krótki trening – wyjaśnia czwarty zawodnik cyklu Grand Prix 2019.

Lindgren nie ukrywa też, że w pewnym momencie pandemia koronawirusa wybiła go z rytmu przygotowań. Ogólna dezinformacja i brak oficjalnych terminów powrotu do rozgrywek wpłynęły na jego motywację.

– COVID-19 wprowadził małe zamieszanie. Na początku pandemii borykałem się z brakiem motywacji, kiedy nie miałem jasno określonego terminu powrotu na tor. Teraz kiedy mamy już ustaloną datę powrotu do jazdy, to bardzo pomaga w ponownym złapaniu odpowiedniej motywacji – tłumaczy podopieczny Marka Cieślaka.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.