Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Kuriozalna sytuacja w 2. Lidze Żużlowej. Walkower dla SpecHouse PSŻ-u!

fot. Paweł Prochowski

Kibice będą musieli chwilę dłużej poczekać na emocje związane z niedzielnymi meczami żużlowymi. Wszystko przez kuriozalną sytuację w Poznaniu, gdzie SpecHouse PSŻ miał się zmierzyć z MSC Wolfe Wittstock. Spotkanie zamykające inauguracyjną kolejkę 2. Ligi Żużlowej nie odbędzie się ze względu na brak uprawnienia do startu trzech zawodników gości. Jury zawodów podjęło decyzję o walkowerze dla poznańskiej ekipy

Problemy z meczem SpecHouse PSŻ-u z MSC Wolfe Wittstock rozpoczęły się w momencie sprawdzania dokumentów zawodników. Okazało się, że trzech żużlowców gości (Steven Mauer, Sandro Wassermann i Lukas Baumann) nie ma odpowiedniej licencji na start w niedzielnym spotkaniu. Zgodnie z tym, co przekazał Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ, na antenie Motowizji, klub musi dysponować co najmniej sześcioma ważnymi licencjami zawodników.

Następnie dla działaczy niemieckiego klubu rozpoczął się wyścig z czasem. Klub z Wittstock próbował skontaktować się z federacją, ale w Niemczech nikt nie odbierał telefonów. Ostatecznie, goście nie byli w stanie rozwiązać problemu z licencjami i jury zawodów podjęło decyzję o walkowerze dla SpecHouse PSŻ-u.

– Jestem troszeczkę zaskoczony. Na różnych zawodach zdarzają się takie przypadki, że zawodnik zapomniał licencji, bądź miał nieodpowiednią. Jednak zawsze następuje kontakt z federacją, ktoś dostarcza tę licencję i jedzie. Tu nagle brakuje trzech licencji i nikt nie jest w stanie nic zrobić. Na pewno będziemy tę sytuację sprawdzać – komentował przewodniczący GKSŻ.

Co ważne, sytuacja z licencjami niemieckiej ekipy nie była jedynym problemem tego spotkania. Tor w Poznaniu okazał się bowiem… nieregulaminowy.

SpecHouse PSŻ Poznań – MSC Wolfe Wittstock 40:0 (walkower)

CASH BROKER

  1. Rozwiązać GKSŻ, wszystkich członków GKSŻ pozbawić wszystkich członków, korpusiki powiesić na latarni, co zostanie rzucić lwom na pożarcie.

  2. Zamknąć ten cyrk… To nie jest żużel… Regulaminy, tłumiki, procedury startowe, limitery, licencje, preparacje… Dosyć tego syfu…

  3. TOR był tylko dlatego nieregulaminowy, bo po tym, jak zawodnicy ze wzgledu na ZABAWE SZUMIEGO dopiero mogli zaczac treningi od niedawna, nawierzchnia zrobila sie przez te miesiace wrecz pustynna i nie wymieszana.

    1. Ta instytucja nie radzi sobie kompletnie z niczym! Udają,że nie widzą problemów dotykających polski żużel.Nic tylko potrafią karać zawodników za byle nieregulaminowe wykroczenie,bez żadnej odpowiedzialności ze swojej strony. Tylko żużel to nie piłka,gdzie olbrzymia rzesza kibiców może wywrzeć presję na leśnych dziadkach (no…w tym przypadku chyba nawet dziadach…) więc ci czują się bezkarni, jak z dożywotnim immunitetem…

  4. Żenada i wstyd. Nie ma znaczenia czy to jest Ekstaliga, pierwsza czy druga liga. Tym całym bajzlem zarządzają ci sami beznadziejny ludzie i dopóki tak będzie dopóty co kolejka będzie przynajmniej jeden wał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.