Leon Madsen.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

27 kwietnia na poznańskim Golęcinie odbędzie się druga runda eliminacyjna do SEC Challenge 2019. W zawodach wystąpią zawodnicy miejscowego Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań.

Jak co roku, 64 zawodników z całej Europy stanie do walki w eliminacjach Speedway Euro Championship. W Poznaniu odbędzie się druga z czterech rund eliminacyjnych.  Na 370-metrowym torze wystąpią m.in. finaliści Tauron SEC 2018, Kai Huckenbeck oraz Andriej Kudriaszow.

Miejscowi kibice z pewnością będą wspierać zawodników Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań, Davida Bellego, Vladimira Borodulina oraz Eduarda Krcmara. Pozostałe rundy eliminacyjne odbędą się w Gorican (27.04.), Równem (01.05.) oraz w Krsko (01.05.). SEC Challenge odbędzie się 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.

Na ten moment pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu. Są to Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck.

Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe dzikie karty od organizatorów cyklu.

Runda kwalifikacyjna SEC 2019 odbędzie się w Poznaniu, 27 kwietnia 2019 o godzinie 15.45. Ceny biletów, które można nabywać za pośrednictwem serwisu bilety.pszpoznan.com.pl, prezentują się następująco:

Bilet normalny – 25 zł

Bilet ulgowy – 18 zł

Do 15 roku życia – 1 zł

Bilet ulgowy  przysługuje osobom uczącym się do 24. roku życia włącznie (decyduje dokładna data urodzenia), oraz osobom od 65. roku życia włącznie (decyduje dokładna data urodzenia).