Gleb Czugunow.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

To będzie prawdziwa bomba na dzień dobry. 14 września w niemieckim Güstrow odbędzie się druga runda FOGO FIM Speedway U21 World Championship, a już w pierwszym biegu dojdzie do starcia dwóch liderów cyklu, Gleba Czugunowa i Dominika Kubery. Przypomnijmy, że jeśli do finału play-off PGE Ekstraligi dostaną się Fogo Unia i Betard Sparta, to pierwszy mecz na Stadionie Olimpijskim odbędzie się nie 15 września (tego dnia, w niedzielę, obiekt jest zajęty przez 37. PKO Wrocław Maraton), lecz 13 (piątek). A więc dzień przed imprezą w Güstrow, co ma znaczenie dla wspomnianych Czugunowa i Kubery, ale też Maksyma Drabika i Bartosza Smektały.

Zawody w Güestrow z pewnością dostarczą wielu emocji. Krótki, techniczny tor, który w tym roku gościł już rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy (TAURON Speedway Euro Championship), sprawia, że zawodnicy cały czas jadą ze sobą w kontakcie i nawet na moment nie mogą się zdekoncentrować.

Oprócz Rosjanina i Polaka z pewnością o dobry wynik będą chcieli powalczyć zawodnicy, którzy świetnie znają miejscowy obiekt. A są nimi… Robert Lambert oraz Bartosz Smektała. Brytyjczyk wraca po ciężkiej kontuzji odniesionej w Toruniu podczas drugiej rundy TAURON SEC, ale na pewno będzie jednym z faworytów. Mistrz świata juniorów, Bartosz Smektała, pomimo zajęcia miejsca na podium w Lublinie, nie może być zadowolony ze swojej zdobyczy punktowej, dlatego znajomość toru w Güstrow będzie z pewnością dla niego wielkim atutem – wszak, stał już tutaj w tym roku na podium podczas TAURON SEC.

Miejscowi fani podziwiać będą czwórkę swoich rodaków. Stały uczestnik cyklu, Dominik Moeser będzie chciał zatrzeć fatalne wspomnienia z Lublina, gdzie nie zdobył punktu. Dziką kartę otrzymał zaś Michael Haertel, który startował już w cyklu U21 w 2017 – również z dziką kartą i także w Güstrow. Wywalczył wówczas 4 punkty w 5 startach.

Rezerwowymi będą Lukas Baumann oraz Leon Arnheim.

Oficjalna lista startowa FOGO FIM Speedway U21 World Championship, Güstrow:

 1. Dominik Kubera #415  (Polska)
 2. Gleb Czugunow #117  (Rosja)
 3. Jonas Jeppesen #2  (Dania)
 4. Wiktor Lampart  #47 (Polska)
 5. Michael Haertel #16 (Niemcy)
 6. Patrick Hansen #124 (Dania)
 7. Bartosz Smektała #115 (Polska)
 8. Tim Soerensen #4 (Dania)
 9. Jaimon Lidsey #27 (Australia)
 10. Jan Kvech #201 (Czechy)
 11. Maksym Drabik #133 (Polska)
 12. Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
 13. Rafał Karczmarz #99 (Polska)
 14. Dominik Moeser #256 (Niemcy)
 15. Frederik Jakobsen #41 (Dania)
 16. Nick Skorja #98 (Słowenia)
 17. Lukas Baumann #17 (Niemcy)
 18. Leon Arnheim #18 (Niemcy)

Klasyfikacja generalna po 1. rundzie w Lublinie: 1. Kubera i Czugunow po 17, 3. Drabik 16, 4. lambert 14, 5. Smektała 13, 6. Lampart 11, 7. Lidsey 8, 8. Jeppesen 8, 9. Kvech 8, 10. Skorja 7.

Cykl zakończy się 4 października w Pardubicach.