Główny partner portalu

Wiktor Kułakow. fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozgrywki eWinner 1. ligi ruszyły na dobre. Za nami przystawka w postaci meczu Północy z Południem, pierwsze kolejka rozgrywek, w której nie brakowało emocji i zwrotów akcji, to teraz pora na rywalizację indywidualną. W poniedziałek (13 lipca) w Bydgoszczy poznamy najlepszego zawodnika zaplecza PGE Ekstraligi. Początek zawodów o Indywidualne Mistrzostwo eWinner 1. Ligi o godzinie 18.45.

– Zwyczajowo ta impreza odbywała się między po fazie zasadniczej sezonu. Ale w 2020 roku wszystko wygląda inaczej. Indywidualnego Mistrza eWinner 1. Ligi poznamy po pierwszej kolejce rozgrywek drużynowych. Stawka jest bardzo wyrównana i trudno wytypować faworyta. Ja wszystkim zawodnikom życzę bezpiecznej jazdy – mówi przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Do rywalizacji stanie 15 zawodników, wyłonionych na podstawie klasyfikacji według średnich biegopunktowych uzyskanych na zakończenie sezonu 2019 i zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez GKSŻ, w tym przypadku przedstawiciel klubu Abramczyk Polonia Bydgoszcz Matic Ivacic.

– Cieszę się, że będę mógł zaprezentować się przed swoją publicznością w Bydgoszczy. Dziękuję władzom GKSŻ za przyznanie mi „dzikiej karty” i ze swojej strony obiecuję, że zrobię wszystko aby sprostać oczekiwaniom kibiców, jak i własnym – zaznacza słoweński zawodnik, który swoją dobrą postawą przyczynił się do awansu Polonii Bydgoszcz do eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Tytułu natomiast będzie bronił doświadczony Peter Ljung, który jak sam zaznacza, uwielbia ścigać się na torze żużlowym przy Sportowej 2. – Uwielbiam bydgoski tor, to jeden z najlepszych obiektów żużlowych na świecie do ścigania. Jeden z takich, na którym czuć radość z jazdy. Miałem okazję jeździć na nim parę dni temu i wiem co mówię. Start w turnieju SEC tylko potwierdził moje zdanie – puentuje Szwed.

Na liście startowej nie zabraknie znanych nazwisk. Mamy między innymi byłego mistrza świata Chrisa Holdera (eWinner Apator Toruń), jego klubowego kolegę Wiktora Kułakowa, Nicolaia Klindta (Arged Malesa TŻ Ostrovia), Timo Lahtiego (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) czy Davida Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz), a także zawodników krajowych: Tobiasza Musielaka (eWinner Apator) czy Krystiana Pieszczka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Walki na pewno nie zabraknie, a i formuła zawodów – taka sama, jak w przypadku zawodów SEC – gwarantuje emocje do samego końca. Po 20 biegach rundy zasadniczej zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach od trzeciego do szóstego przystąpią do wyścigu barażowego. Dwaj pierwsi na mecie awansują do finału, gdzie czekać już na nich będą zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1. i 2. po rundzie zasadniczej.

Pierwszy w historii oficjalny turniej o miano najlepszego zawodnika pierwszej ligi (Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej) został rozegrany przed czterema laty w Lublinie, na stadionie przy al. Zygmuntowskich, z inicjatywy ówczesnego sponsora tytularnego rozgrywek – firmy Nice. Przypomnijmy, że zwyciężył wówczas Robert Miśkowiak, który reprezentował klub Orzeł Łódź. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile wygrał Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsk najlepszy okazał się Mikkel Michelsen z Wybrzeża. Czwartą rundę rozegraną w Gnieźnie wygrał wspomniany już Peter Ljung z Unii Tarnów.

Teraz pora na kolejną, piątą już odsłonę Indywidualnych Mistrzostw 1. Ligi Żużlowej, tym razem w Bydgoszczy. Początek zawodów o godzinie 18:45, transmisja w Canal+.

Cennik biletów:
60 zł – trybuna główna
40 zł – trybuna nowa normalny
25 zł – trybuna nowa ulgowy
25 zł – normalny na sektor A
20 zł – normalny na sektor B
15 zł – ulgowy na sektory A i B (emeryci, renciści, osoby w wieku 7-16 lat, urodzone w latach 2004-2013)
5 zł – dziecięcy (dzieci w wieku 0-6)

Bilety są do nabycia tylko w systemie online bilety.speedwayevents.pl – sprzedaż w kasach nie jest możliwa. Dla kibiców dostępnych będzie 2841 biletów. W trakcie zawodów obowiązywać będą wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion.

Lista startowa:
1. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Oliver Berntzon (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Nicolai Klindt (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Matic Ivacic (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
6. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
7. Tobiasz Musielak (eWinner Apator Toruń)
8. Jacob Thorssell (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Chris Holder (eWinner Apator Toruń)
10. Rafał Okoniewski (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
11. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
12. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Timo Lahti (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
15. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
16. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
R1. Mateusz Błażykowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
R2. Mateusz Jagła (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)