Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Kościecha: Turowski musi wyciągnąć bardzo mocne wnioski. To nie wina sprzętu

Marcin Turowski to lider formacji juniorskiej MRGARDEN GKM-u, ale ostatnimi czasy zawodzi Fot. Jarosław Pabijan

11+2 to dorobek juniorów Fogo Unii Leszno z meczu wyjazdowego z MrGarden GKM-em Grudziądz. Młodzieżowcy gospodarzy przywieźli do mety zaledwie trzy “oczka”. To miało ogromny wpływ na to, że mistrzowie Polski wygrali przy Hallera 48:42. Robert Kościecha bardzo konkretnie wypowiedział się na temat postawy Marcina Turowskiego.

W Grudziądzu z pewnością liczyli, że Turowski będzie filarem na pozycji młodzieżowca. Sezon 2019 był optymistyczny i wydawało się, iż wychowanek klubu z Torunia może zrobić kolejny krok do przodu. Niestety wygląda na to, że ma miejsce stagnacja, a nawet być może spadek formy. Widać to było podczas niedzielnego meczu GKM-u z Unią Leszno (punkt na Zielińskim).

– Nie jestem zadowolony z postawy młodzieżowców. Jakby Denis Zieliński przywiózł jeszcze jeden punkt, to by było fajnie, ale Marcin Turowski był w trakcie zawodów praktycznie nieobecny. Musi wyciągnąć mocne wnioski żeby nie powtórzyła się taka wpadka – powiedział po spotkaniu Robert Kościecha, trener grudziądzkich młodzieżowców.

Zapytany o to, czy na postawę Turowskiego mógł mieć wpływ defekt, który zanotował podczas treningu, odpowiedział szczerze. – Tu nie chodzi o sprzęt. Od początku sezonu Marcin nie jedzie, próbujemy coś z tym robić, ale na razie nie idzie to w dobrym kierunku – przekazał Kościecha.

Słaba dyspozycja Turowskiego to spory problem dla sztabu szkoleniowego GKM-u. Pozostali juniorzy nie mają jeszcze na tyle dużo doświadczenia, aby wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów, choć Denis Zieliński wygrywający w niedzielny wieczór z Jaimonem Lidseyem jest tutaj promyczkiem nadziei.

KONRAD MARZEC

4 Responses

  1. Turowski sam heheszkował przed sezonem, że gdyby nie żużel to będzie zbierał puszki i taka perspektywa chyba nadciąga – będę mu tą wypowiedź wypominać, bo taki śmieszek z niego był, że jeszcze klika błazeństw palnął, a tak czułem że typ będzie smarował kiszkę na torze, już po 3-4 kolejkach będzie do zdjęcia ze składu i ten cieńki humor mu jeszcze wyjdzie bokiem.

    Kolejny co zakończy “karierę” po sezonie 2020.

  2. Panie trenerze Kościecha, widzę że sporo czasu spędziłeś w krajach w których słońce opala na brązowo, bo jakoś mi to na solarium nie wygląda.
    Panie Robercie ty masz pretensje do swoich wychowanków? Do tych, co im starasz się przekazać swoje doświadczenia z toru? No nie wiem. Czy czasem w ten sposób nie dołujesz juniorów? A może próbujesz ratować swoją pozycję trenera(?).
    Kościecha – musisz wyciągnąć mocne wnioski, żeby nie powtórzyła się taka wpadka. Co z ciebie za trener? Gdy zawodnicy, co się garną do żużla i całkiem dobrze spisywali się na torze a dziś sprawują się źle – to zwolnić kogo? Ok, może nie zwolnić, ale zastanowić się nad tym kto nie potrafi jechać, lub kto nie potrafi … uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.