Karol Żupiński: Zgrupowanie kadry? Świetnie spędzony czas

fot. Wybrzeże Gdańsk
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Karol Żupiński został powołany do kadry narodowej na nadchodzący sezon. W rozmowie z naszym portalem podzielił się wrażeniami z niedawnego zgrupowania reprezentacji narodowych młodzieżowców i seniorów, które odbyło się w Szklarskiej Porębie.

– To był znakomity czas. Intensywne i urozmaicone treningi pod okiem doświadczonych trenerów. Jeździliśmy na rowerach, trenowaliśmy na nartach czy w hali, ale również mogliśmy posłuchać o procedurach antydopingowych – mówi młody zawodnik.

– Dodatkowo miałem okazję podpatrywać najlepszych. Nie tylko Bartosza Zmarzlika, który jest aktualnie najjaśniejszą gwiazdą polskiego żużla, ale również bardziej doświadczonych Jarosława Hampela czy Janusza Kołodzieja – dodaje junior Zdunek Wybrzeża.

Na pytanie o atmosferę w kadrze, Karol wskazuje, że była znakomita i mógł cieszyć się z bardzo dobrego przyjęcia zarówno ze strony trenerów jak i zawodników. – Nie żałuję spędzonego tam czasu. Dostaliśmy mocno w kość, ale liczę, że efekty będą widoczne w nadchodzącym sezonie. Wierzę, że swoją postawą na torze udowodnię, że warto było mnie powołać i pojawię się na zgrupowaniach jeszcze wiele razy. W tej atmosferze i z tymi wspaniałymi ludźmi ten czas muszę uznać za dobrze spędzony – kończy 18-latek.

Karol Żupiński nie oszczędzał się podczas treningów. Fot. @KarolŻupińskiRacing

My ze swojej strony życzymy Karolowi, aby dobrze spędzony czas na zgrupowaniu kadry przełożył się na sukcesy w nadchodzących rozgrywkach.

PAWEŁ ZAŁUCKI