Główny partner portalu

FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W czwartkowy wieczór branżowe media obiegła informacja o złamaniu przepisów antydopingowych przez indywidualnego mistrza świata juniorów – Maksyma Drabika. Betard Sparta Wrocław wydała oświadczenie w sprawie swojego zawodnika.

Wrocławianie podkreślają, że wiedzą o postępowaniu POLADA przeciw Maksymowi Drabikowi. Klub ze stolicy Dolnego Śląska zadeklarował pełną współpracę z Polską Agencją Dopingową, a także zaznaczył, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie będzie komentował sytuacji.

Poniżej oświadczenie Betard Sparty Wrocław:

„WTS Sparta Wrocław oświadcza, że jest świadoma postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez POLADA wobec Maksyma Drabika. Podkreślamy jednak, że w organizmie zawodnika nie wykryto żadnych niedozwolonych substancji. POLADA nie zawiesiła zawodnika, poprosiła jedynie o dodatkowe wyjaśnienia, w związku z oświadczeniem zawodnika złożonym podczas kontroli antydopingowej o przyjęciu na kilka dni przed zawodami substancji nawadniających organizm. Działanie to zostało zaordynowane przez klubowego lekarza i było podyktowane stanem zdrowia żużlowca.

Deklarujemy pełną współpracę z POLADA w celu jak najszybszego zakończenia postępowania.

Klub nie będzie odnosił się do medialnych spekulacji ani komentował sprawy do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.”