Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
śr. Sty 22, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Jakobsen lekiem na problemy kadrowe w Gorzowie?

Kontuzja Andersa Thomsena mocno skomplikowała sytuację kadrową truly.work Stali Gorzów. Nic zatem dziwnego, że włodarze klubu rozglądają się za zawodnikiem, który w kolejnych spotkaniach mógłby wspomóc zespół znad Warty. Wedle naszych informacji wybór padł na Frederika Jakobsena, który miałby zostać wypożyczony ze Startu Gniezno. Żużlowiec jeszcze dzisiaj ma przyjechać do Gorzowa i ustalać warunki swoich startów. 

Frederik Jakobsen to 21-letni Duńczyk, który po dołączeniu do Stali mógłby w niej zagościć na dłużej – nawet po powrocie Andersa Thomsena – bo spełnia kryteria zawodnika rezerwowego. Z szerszą publicznością “przywitał” się podczas tegorocznych zawodów Speedway of Nations, w których zastępował słabiej spisującego się Nielsa Kristiana Iversena. I choć nie przywiózł oszałamiającej liczby punktów (4 “oczka” pierwszego dnia w dwóch startach i 5 kolejnego w trzech), to pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. W polskiej lidze w tym roku wystąpił w dwóch meczach Startu Gniezno, w których zdobył osiem punktów. I właśnie z racji tego, że nie przekroczył granicy ośmiu punktów, może być wypożyczony do innego klubu.

– Odpowiem na tę wiadomość w ten sposób. Na tę chwilę nie wiem, czy Frederik jest w Gorzowie. Osobiście nie mogę tego potwierdzić. Fakt, że rozglądamy się za jakimś zawodnikiem nie jest czymś zaskakującym. W naszej sytuacji to normalne – mówi trener Stali, Stanisław Chomski.

Trener Stali nie jest w stanie również powiedzieć, czy ewentualny transfer Jakobsena byłby wzmocnieniem zespołu. – W tej chwili chyba gorzej być nie może. Tu wszystko zależy od tego, co ostatecznie będzie z Thomsenem. Daję mu kilka dni spokoju, aby pozbierał myśli. Po rozmowie z Andersem będę sobie to wszystko dalej układał – kontynuuje szkoleniowiec. 

Stanisław Chomski nie ukrywa rozczarowania wczorajszą, wysoką porażką w Zielonej Górze. – Brak Thomsena na pewno skomplikował nasze taktyczne plany. Poza Bartkiem Zmarzlikiem tak naprawdę nikomu nic wczoraj  nie pasowało. Ambicje nasze były duże, a realia były, jakie były. Każdy widział. Powiem tyle, że nie przystoi nam, aby w derbach Ziemi Lubuskiej tak znacząco przegrywać. Wyciągamy wnioski, próbujemy to wszystko układać i trzeba patrzeć do przodu – kończy trener gorzowian.