Matić Ivacić okazał się najlepszym Słoweńcem w sobotnim turnieju rozegranym w Krsko i po raz pierwszy w karierze może świętować tytuł mistrza kraju ze stolicą Lublanie. 27-latek wykorzystał fakt, iż w zawodach nie wziął udziału zdecydowanie najlepszy Słoweniec w historii – Matej Zagar. Srebro wywalczył Nick Skorja, a brąz powędrował do Anze Grmeka.

Turniej w Krsko ponownie mógł się odbyć dzięki gościom z innych krajów, którzy zdecydowali się wystartować w sobotnich zawodach. Ostatecznie w imprezie wzięło udział 14 zawodników z czego zaledwie połowa pochodziła ze Słowenii. Co ciekawe, turniej wygrał włoski zawodnik – Paco Castagna.

Ivacić odjechał natomiast kapitalną rundę zasadniczą. Żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz był w niej bezbłędny i z pierwszego miejsca awansował do finału. W kluczowej gonitwie 27-latek wykonał najważniejsze zadanie, czyli dojechał do mety przed Nickiem Skorją.

Tym samym, po 18-latach, została przerwana wielka seria Mateja Zagara. Żużlowiec Motoru Lublin pierwszy triumf odniósł w 2002 roku i od tamtej pory nie oddawał tytułu.