Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jak podaje szwajcarski dziennik Sonntagblick dziesięć miesięcy przed mistrzostwami świata w Katarze zamieszkał tam prezydent FIFA, Gianni Infantino.

 

Już od przydzielenia Katarowi organizacji mistrzostw świata FIFA zmaga się z krytyką mediów. Teraz sam szef federacji postanowił wraz z rodziną zamieszkać w Katarze. Jak podaje szwajcarski dziennik dwójka dzieci Infantino została już zameldowana do szkoły w Katarze a sam Infantino wynajął w Katarze dom. Powodem przeprowadzki jest konieczność nadzorowania organizacji mistrzostw świata. 

Wiele osób kwestionuje jednak ruch Infantino. Od czasu skandali wokół jego  poprzednika, Seppa Blattera, prezydent FIFA ma pełnić bowiem  tylko zadania reprezentacyjne.

Ostatnio Infantino jest również coraz częściej celem wymiaru sprawiedliwości. Dwóch specjalnych śledczych ze szwajcarskiego rządu federalnego prowadzi obecnie postępowanie karne przeciwko najpotężniejszemu człowiekowi w światowej piłce nożnej. Prezydent kilkakrotnie spotykał się ze szwajcarskim prokuratorem federalnym Michaelem Lauberem. Lauber badał także między innymi okoliczności przyznania Katarze tytułu Pucharu Świata.

Infantino spotkał się z prokuratorem federalnym w hotelu Schweizerhof w Bernie. Hotel należy do… Emiratu Kataru. Ambasada kraju sąsiaduje bezpośrednio z salą konferencyjną w hotelu.