Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia! Ruszyła sprzedaż biletów na European Individual Ice Speedway Championship w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Przed nami drugi z turniejów finałowych European Individual Ice Speedway Championship. W sobotę, 19 marca, o godzinie 15.45 spotkamy się w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki. Na zawody zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy i Speedwayevents.pl.

Rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę, która nastąpiła kilka dni po rozegraniu pierwszego z dwóch finałów kontynentalnego czempionatu w Sanoku, spowodowała wykluczenie reprezentantów kraju agresora, a także Białorusi, z udziału we wszelkich zawodach w sporcie motorowym. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, a w ślad za nią także Polski Związek Motorowy.

Oznacza to, że dwaj Rosjanie – Dmitriy Soliannikov oraz Vladimir Fadeev, którzy 19 lutego okazali się najlepsi w sportowej rywalizacji na torze „Błonie”, nie wystąpią w Tomaszowie Mazowieckim. FIM Europe nie ogłosił jeszcze nazwisk zawodników, którzy ich zastąpią. Trzeba także jeszcze poczekać na oficjalne decyzje odnośnie nowych zasad klasyfikacji, które mają zostać ogłoszone przez Komisję Wyścigów Torowych europejskiej federacji jeszcze w tym tygodniu.

Już dziś jednak serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Areny Lodowej, by na własne oczy przekonać się, komu przypadną medale tegorocznych mistrzostw Europy. Stawka będzie bardzo wyrównana, co zwiastuje sporą dawkę emocji. Nie zabraknie polskiego akcentu w gronie uczestników, a jedyny nasz reprezentant Michał Knapp z pewnością będzie chciał poprawić swój wynik z Sanoka, gdy wywalczył 4 punkty.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na te atrakcyjne zawody. Można je kupować online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik biletów

VIP (w cenie: wysokiej klasy catering, miejsce siedzące z najlepsza widocznością, zestaw upominków, miejsce parkingowe przed halą, program zawodów)
Bilet Normalny – 350 zł;
Bilet Ulgowy (osoby do 18. roku życia) – 200 zł

Trybuna A 
Bilet Normalny – 109 zł;
Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) – 89 zł

Trybuna B 
Bilet Normalny – 89 zł;
Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) – 69 zł

Dodatkowe informacje:
a) Dzieciom do lat 6 przysługuje bezpłatne wejście na obiekt pod opieką posiadającego bilet opiekuna.
b) Na obiekcie przygotowano po 10 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z ich opiekunami. Organizatorzy przewidzieli dla nich bezpłatne wejściówki. Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową pod adresem: [email protected]. Termin upływa 14 marca, decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. W dniu zawodów, na co najmniej 90 minut przed ich rozpoczęciem, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Patronat honorowy nad turniejem objął europoseł Ryszard Czarnecki.