Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przez dwa dni – 25 i 26 lutego – w Sanoku toczyć się będzie rywalizacja o medale European Individual Ice Speedway Championship. Na torze „Błonie” start pierwszego wyścigu zaplanowano w oba dni o godzinie 14.00. Na zawody zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, FIM Europe, Polski Związek Motorowy, Miasto Sanok oraz MOSiR Sanok.

 

Sanok już przed rokiem ponownie gościł uczestników Indywidualnych Mistrzostw Europy, kiedy to odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych. Powrót ice speedwaya do tego miasta okazał się bardzo udany. Dopisali kibice oraz poziom sportowy.

W tym sezonie odbędzie się tam już tylko walka o medale. I to w klasycznym wydaniu dwudniowym, a o ostatecznej kolejności zdecyduje łączna suma punktów, wywalczona w obu turniejach. Złoto przed rokiem wywalczył Austriak Harald Simon, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Lucę Bauera (Włochy) i Jimmiego Olsena (Szwecja). European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz czwarty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który z roku na rok pnie się w górę, jeśli chodzi o europejską hierarchię. W 2020 roku był trzynasty, rok później dwunasty, a ostatnio jedenasty w klasyfikacji generalnej.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów. Bilety są do nabycia online na stronie: http://bilety.speedwayevents.pl