5. runda FIM Speedway Grand Prix w Pradze – Finał

2020-09-18 19:00:00

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław 39:51

2020-09-14 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Motor Lublin – RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38

2020-09-13 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Fogo Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa 54:36

2020-09-13 16:30:00

Zakończona

Przejdź

4. runda FIM Speedway Grand Prix w Gorzowie

2020-09-12 19:00:00

Zakończona

Przejdź

3. runda FIM Speedway Grand Prix w Gorzowie

2020-09-11 19:00:00

Zakończona

Przejdź

Holta ukarany za atak na kamerzystę! Musi wpłacić 10 tysięcy na dom dziecka

Rune Holta. Foto: Włókniarz Częstochowa

W czasie piątkowego meczu Eltrox Włókniarza Częstochowa z RM Solar Falubazem Zielona Góra Rune Holta zaatakował operatora kamery. Norweg z polskim paszportem był zdenerwowany po wykluczeniu z biegu, a swoją agresję tłumaczył faktem, iż kilkukrotnie prosił kamerzystę o zachowanie dystansu. Komisja Orzekająca Ligi wymierzyła zawodnikowi karę.

Opinie na temat zachowania Holty są podzielone. Szef sędziów, Leszek Demski, w Magazynie PGE Ekstraligi na nSport+ stwierdził, że zawodnikowi należała się czerwona kartka, ale bez wątpienia są też tacy, którzy żużlowca będą bronić.

Komisja Orzekająca Ligi wydała komunikat, w którym określa wysokość kary dla Runego Holty. Zawodnik otrzymał karę 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy, a ponadto musi pokryć koszty naprawy uszkodzonego sprzętu i wpłacić 10 tysięcy złotych na dowolnie wybrany dom dziecka w Częstochowie.

Dodajmy, że piątkowe spotkanie było meczem nr 299 Holty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zawodnik zdobył 9 punktów i bonus (2*,2,2,3,w), a jego Włókniarz przegrał z Falubazem 43:47.

 1. Przekalkuję swoja wypowiedź z poprzedniego artykułu, gdyż jestem jednym z tych którzy go będą bronić.
  Aczkolwiek te 10000 zł. na dom dziecka też mi się podoba. Przynajmniej pieniądze nie pójdą na stracenie, czyli wyjazdy działaczy z władz żużlowych (panów SSS) do ciepłych krajów, lub inne atrakcyjne miejsca, ale zostaną przekazana na szczytne cele.

  Odnośnie “Ryśka Holtańskiego”, Dzika i innych zawodników którzy mają problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. Sam jako choleryk wcale im się nie dziwię. Ludzie mają różne temperamenty i należy to też uszanować a rolą dziennikarzy jest właśnie studzenie zapału a nie prowokowanie takich zachowań. Jestem pewien że po pierwszej furii, gdy jeszcze adrenalina podsycała emocje, wściekłość umknęła z Holty i znów był tym pociesznym Norwegiem z polskim paszportem. Może należało mu dać tę jedną minute spokoju w boksie?

 2. To potworna kara, przecież pan Holta zarabia zaledwie 150 zł za punkt. Jak tak można, chłopina się w tym sezonie nie wypłaci.

  1. Ekastarligowe stawki minimalne, “wywalczone” przez pana Cegielskiego, to 2500 zł/pkt. Część zawodników tego nie przyjęła i bardzo słusznie, gdyż to stawki głodowe. Nie wiem skąd wziąłeś te 150 zł. – czyżby brak znajomości tematu, czy żart?

   1. Widzę, że jednak taki wszechwiedzący nie jesteś jak się tu malujesz. Nie ułatwię ci zadania. Poszukaj, poczytaj potem zwracaj uwagę i atakuj.

   2. Brakiem znajomości tematu, popisałeś akurat w tym momencie Ty, ale tak jak przedmówca – nie będę Ci ułatwiał zadania. 150zł za punkt dla Holty to NIE ŻART, ale trzeba poszukać.

 3. Proszę mi wyjaśnić za co należy go bronić? Bo nie miał minuty na ochłonięcie ? Jest zawodowcem który zdaje sobie sprawę że chcąc nie chcąc jest osobą publiczną. Czy jeżeli w biurze rzuciłbym się na doręczyciela pizzy bo szef mnie zbeształ przed chwilą to byłoby to dla mnie wytłumaczenie ? Zasłużył na karę i nie ma tu znaczenia że jest żużlowcem , skoro ma problemy z emocjami to może niech jeździ traktorem lub polewaczką.

 4. “ponadto musi pokryć koszty naprawy uszkodzonego sprzętu ”
  … o jaki sprzet to chodzi…bo nigdzie nie pisano o szkodzonym sprzecie

  1. Podarł operatorowi kamery czubki tenisówek z decathlonu.
   Odnoszę wrażenie że większość tu piszących to flegmatycy, którzy nigdy się nie zdenerwowali, nigdy nie podnieśli głosu, nigdy nie buzowała w nich adrenalina, nigdy nie uprawiali sportu i nigdy nie doświadczyli emocji rywalizacji.
   W tym momencie należałoby zadać pytanie: Po cholerę oglądacie i chodzicie na mecze żużlowe?

 5. Brawo/Niebedzie Pies Holta Polaków atakował-46lat!!.. blokije miejsce Polakom w składzie włókniarza!!
  I jeszcze na torze atakuje Protasa i bije kamerzyste!!50 tysi kary to by było mało!?!… ps.
  Kto go broni jest debilem.
  Pozdrawiam
  Pucio pucio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.