Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Firma HN Nowak z Lubeki, prowadzona przez Petera Nowaka, została nowym sponsorem Bartosza Smektały. Jej logo pojawi się w sezonie 2019 na kevlarze oraz motocyklu aktualnego mistrza świata juniorów.

Firma HN Nowak przez wiele lat była jednym z kluczowych sponsorów wspierających indywidualnego mistrza świata Tomasza Golloba. Współpraca dobiegła końca w sezonie 2010, kiedy to Polak wywalczył wspomniany tytuł. Peter Nowak, pytany w listopadzie ubiegłego roku o możliwość powrotu w charakterze sponsora do jednego z polskich zawodników, stwierdził, że nigdy nie wiadomo, co los przyniesie. Wspominał wówczas, że gdy chodzi o naszych krajowych jeźdźców, w oko wpadł mu m.in. zawodnik Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała. 

– Pan Peter Nowak przez wiele lat wspierał Tomasza Golloba. Z tego też względu czuję się wyróżniony, że teraz to ja zyskałem jego zaufanie i na pewno będę robił wszystko, aby było ono coraz większe. Przyznam, że w sporcie, który uprawiam, bardzo ważne jest wsparcie sponsorów, ponieważ bez ich pomocy nie mógłbym realizować swoich celów. Mam wokół siebie naprawdę wspaniałe grono ludzi, którzy mnie wspierają. Cieszę się bardzo, że do tego grona dołącza firma HN pana Piotra Nowaka – mówi mistrz świata juniorów. 

Zadowolenia z podjęcia współpracy nie kryje również menedżer zawodnika. – Mogę tylko powtórzyć, że jesteśmy bardzo zadowoleni, iż nasz team otrzymał wsparcie sponsora o tak uznanej marce jak firma HN Nowak. W imieniu swoim oraz całego naszego teamu bardzo dziękujemy – podkreśla Miłosz Ratajczak. 

Peter Nowak przez wiele lat obecny był w polskim żużlu. Po kilku sezonach przerwy logo prowadzonej przez niego firmy znów będzie widoczne m.in. podczas spotkań polskiej ekstraligi.

–  Po kilkuletniej absencji w sporcie żużlowym postanowiliśmy ponownie zaistnieć na polskich torach. Na dziś nie jest sztuką czy też wielkim wyzwaniem określenie wartości poszczególnych zawodników. Z tego względu nasz wybór padł na pana Bartosza Smektałę. Według naszej skromnej opinii jest to osoba wybitnie wyróżniająca swoją postawą sportową, ale też wizerunkiem. Biorąc pod uwagę całokształt, pozostaje mieć tylko jedno życzenie. Aby ten potencjał przekuć w kolejne sukcesy na torze – podsumowuje Peter Nowak.

ŁUKASZ MALAKA, WOJCIECH KOERBER