Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Firma HN Nowak GmbH z Lubeki, znany producent napojów, odżywek i suplementów diety dla osób aktywnych i zawodowych sportowców, została sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody te odbędą się 5 sierpnia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku.

HN Nowak GmbH od wielu lat jest związana z żużlem. Jej właściciel, Piotr Nowak, wychował się w Bydgoszczy i przy Sportowej 2 zainteresował się speedwayem. Po osiągnięciu sukcesów w biznesie, postanowił wspomagać ten sport finansowo. Przez lata firma obejmowała sponsoringiem zarówno kluby, jak również indywidualnie wybranych zawodników – m.in. w przeszłości Tomasza Golloba, a obecnie Martina Vaculika czy Bartosza Smektałę.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych rozgrywane są w naszym kraju od 1974 roku. Tytułu bronić będzie Fogo Unia Leszno, która przed rokiem triumfowała w Bydgoszczy. Rywalami Byków będą RM Solar Falubaz Zielona Góra, PGG ROW Rybnik, Betard Sparta Wrocław, Eltrox Włókniarz Częstochowa, Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz Moje Bermudy Stal Gorzów. Walka o medale rozstrzygnie się po rozegraniu 21 wyścigów i ewentualnie biegów dodatkowych.

Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła już numery startowe:
1,2,15 – RM Solar Falubaz Zielona Góra
3,4,14 – PGG ROW Rybnik
5,6,15 – Betard Sparta Wrocław
7,8,16 – Eltrox Włókniarz Częstochowa
9,10,17 – Fogo Unia Leszno
11,12,18 – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
13,14,19 – Moje Bermudy Stal Gorzów

Bilety na te zawody są do nabycia na stronie internetowej i są dostępne jedynie online. Wejściówki, kupione na pierwotny termin imprezy (20 lipca) zachowują ważność. Istnieje jednak także możliwość ich zwrotu. W tym celu należy kontaktować się mailowo pod adresem: [email protected]

Cennik przedstawia się następująco:

  • Bilet dziecięcy korona stadionu – 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  • Bilet dziecięcy trybuna główna – 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
  • Bilet ulgowy korona stadionu – 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)
  • Bilet normalny korona stadionu – 30 zł
  • Bilet trybuna główna – 50 zł

W trakcie zawodów obowiązuje limitowana liczba miejsc – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów – oraz wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion.

Patronat honorowy nad zawodami objął europoseł Ryszard Czarnecki.