Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Historyczne zwycięstwo polskiego golfisty

Adrian Meronk, fot. Łukasz Giza

Historyczny moment dla polskiego golfa. Jeden z najlepszych polskich golfistów – Adrian Meronk – we wspaniałym stylu wygrał turniej cyklu Challenge Tour i zdobył swoją najwyższą do tej pory nagrodę – 32 tysiące euro. To przełomowe wydarzenia dla dyscypliny w naszym kraju, bo dotąd żaden Polak nie zaszedł tak wysoko.

Adrian Meronk jest uznawany za najlepszego polskiego golfistę i w Portugalii dał na to kolejny dowód. Zwycięstwo w turnieju Open Open de Portugal, cenionego cyklu Challenge Tour, to wielki sukces polskiego golfa. Jeszcze nigdy nie mieliśmy polskiego zwycięzcy w turnieju tej rangi, a Meronk zdobył szczyt w pięknym stylu. Swoim rywalom nie pozostawił właściwie szans. Od początku grał bardzo równo, pracując na znakomity wynik końcowy. Tylko jedna z czterech rund była nieco słabsza, ale nawet to nie zatrzymało Polaka w wyścigu po złoto.

Meronk zakończył turniej Open de Portugal z wynikiem -15 – o dwa uderzenia lepszym od drugiego w klasyfikacji Sebastiana Garcii Rodrigueza z Hiszpanii. Trzecie miejsce podzielili Martin Wiegele z Austrii oraz Włoch Francesco Laporta, którzy stracili do Polaka aż cztery uderzenia.

Polscy kibice mają jeszcze więcej powodów do dumy z Adriana Meronka. Wygrana w Portugalii dała mu awans na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Challenge Tour. To dla niego szansa, ponieważ na koniec sezonu 15 najlepszych zawodników otrzymuje awans do cyklu European Tour. Meronk wskoczył też na 263. miejsce światowego rankingu golfa OWGR. Dotychczas żaden polski golfista nie zaszedł tak wysoko.

W turnieju w Portugalii grał również drugi najlepszy polski zawodowiec Mateusz Gradecki. Niestety, choć zabrakło mu naprawdę niewiele, to nie dostał się do finału.

Adrian Meronk jako najlepszy polski zawodowy golfista regularnie reprezentuje kraj na turniejach za granicą. Aktywnie też promuje tę dyscyplinę w Polsce. Jest m.in. ambasadorem największego cyklu turniejów dla golfistów amatorów Santander Polish Masters. Wspiera także i kibicuje młodym golfistom w międzynarodowym turnieju Kram Junior Open, który rozgrywany jest we Wrocławiu. A prywatnie jest wielkim fanem żużla – z racji swojego pochodzenia jest kibicem Betard Sparty Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.