W reprezentacji Polski zabrakło miejsca m.in. dla Macieja Janowskiego
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W lany poniedziałek oczy kibiców z całej Polski będą zwrócone na Rzeszów. Nasza reprezentacja zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Do stolicy Podkarpacia przyjeżdżają najlepsi żużlowcy globu, pod taśmą staną m.in. Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski.

Przed meczem Polska – Reszta Świata będziemy świadkami ceremonii włączenia kolejnego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Tym razem będzie to siedmiokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, selekcjoner Marek Cieślak.

Marek Cieślak. FOT. JAROSŁAW PABIJAN

Drużynę Reszty Świata poprowadzi dobrze znany rzeszowskiej publice Zoltan Adorjan. jedyny węgierski żużlowiec, który był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Ma on również na swoim koncie trzynaście tytułów indywidualnego mistrza Węgier, tytuł indywidualnego mistrza Niemiec oraz brązowy medal mistrzostw świata par. W wywiadzie dla polskizuzel.pl przyznaje: – Po zakończeniu mojej sportowej kariery to jest największe wyróżnienie, jakie mnie spotkało. Bycie menadżerem Reszty świata to naprawdę wielka duma. Bycie w parku maszyn z najlepszymi zawodnikami na świecie to coś, czego nie mogę się już doczekać. Dziękuję wszystkim, którzy stwierdzili, że jestem wart tego, by powierzyć mi to jakże odpowiedzialne zadanie.

Skład Reszty Świata prezentuje się imponująco, drużynę do wygranej ma poprowadzić Duńczyk Nicki Pedersen, który przez kilka lat był reprezentantem „Żurawi”. Nazwiska takie jak Sajfutdinow, Vaculik czy Iversen to gwarancja dobrych zdobyczy punktowych dla ekipy Adorjana.

Trener Marek Cieślak również desygnował niezwykle silne zestawienie. Kontuzja wykluczyła co prawda Jarosława Hampela, ale zastąpi go kolega z leszczyńskiego zespołu – Piotr Pawlicki.

Siły obu zespołów są na tyle wyrównane, że ciężko wytypować, która z drużyn okaże się lepsza. Sięgając pamięcią do lat poprzednich możemy się spodziewać wyrównanego boju, być może również rozstrzygnięcia w ostatnim biegu dnia. Dla przypomnienia: ostatnie trzy spotkania pomiędzy Polską a Resztą Świata zakończyły się wynikiem 46:44, dwukrotnie triumfowała reprezentacja Polski.

ŁUKASZ KURZEJA

Oto zestawienia obu ekip:

Polska:
9. Piotr Pawlicki
10. Janusz Kołodziej
11. Maciej Janowski
12. Patryk Dudek
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Lampart
Trener: Marek Cieślak

Reszta Świata:
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Emil Sajfutdinow (Rosja)
3. Martin Vaculik (Słowacja)
4. Nicki Pedersen (Dania)
5. Niels Kristian Iversen (Dania)
6. Gleb Czugunow (Rosja)
Trener:
Zoltan Adorjan (Węgry)

Początek spotkania: 14:30 (transmisja TVP SPORT)

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
– Trybuna Wschodnia (nowa) – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy
– Trybuna Zachodnia – 39 zł normalny, 20 zł ulgowy
– Trybuna przy starcie (sektor nr 6 i 8) – 70 zł normalny
– Bilet VIP 490 zł (bilet na miejsca na starcie + wejście do parkingu przez zawodami + wejście na strefę VIP + program)
– Program zawodów – 10 zł
* Bilet ulgowy przysługuje młodzieży uczącej się z ważną legitymacją szkolną, emerytom, rencistom, studentom z ważną legitymacją do 26. roku życia (urodzeni w 1993 i później).