Puchar Dudka, karny Janowskiego, gol Zmarzlika – w gałę też grać potrafią

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W Hali Sportowej w Częstochowie odbyło się coroczne „Świąteczne granie z Kubą”. Wydarzenie to organizowane jest przez Fundację „Ludzki Gest”, której właścicielem jest wybitny polski piłkarz – Jakub Błaszczykowski. Jak co roku, na parkiecie pojawiła się cała masa gwiazd, wśród których nie zabrakło również najlepszych polskich żużlowców, którzy, nawiasem mówiąc, dali niezłe show.

Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek podczas turnieju w Częstochowie

Spośród gwiazd PGE Ekstraligi oraz Grand Prix w Częstochowie pojawili się mistrz świata Bartosz Zmarzlik, a także Patryk Dudek oraz Maciej Janowski. W turnieju halowej piłki nożnej udział wzięli także: Anita Włodarczyk, Anna Wyszkoni, Agnieszka Radwańska, Joanna Jędrzejczyk, Paweł Małaszyński, Piotr Gacek, Artur Siódmiak, Mariusz Wlazły, Piotr Małachowski, Łukasz Piszczek, Kajetan Kajetanowicz oraz Paweł Brożek.

Nasi żużlowcy pokazali, że zimowe treningi na siłowni nie są bez sensu. Na parkiecie było ich pełno, a kondycja po świętach została zachowana. Team Niebieskich w składzie z Maciejem Janowskim oraz Bartoszem Zmarzlikiem zmierzył się w finale się z Zielonymi Patryka Dudka. Ostatecznie Duzers mógł przytulić Puchar Miasta Częstochowa, choć łatwo nie było, bo wynik rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych (4:2 dla Zielonych). Na osłodę Maciejowi pozostała satysfakcja z wykorzystanego karnego, a Bartoszowi ze zdobytego gola w pierwszej połowie wielkiego finału.

Świąteczne granie z Kubą to nie tylko turniej piłkarski, ale również występy taneczne, koncerty, występy kabaretowe, a także sesje zdjęciowe i autografowe dla zgromadzonych na trybunach kibiców.

Turniej piłki halowej Fundacji „Ludzki Gest”
Sesja zdjęciowa z aktorem Pawłem Małaszyńskim

Z roku na rok zainteresowanie organizowanym przez Fundację Kuby Błaszczykowskiego wydarzeniem wzrasta z uwagi na jego dobroczynny charakter oraz interesujący, pełen wrażeń repertuar. W tym roku zgromadzone środki przeznaczone zostaną na wsparcie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, by mogły otrzymać one szansę na rozwój pasji, zainteresowań oraz talentów. Polscy sportowcy, ale także kibice pokazują w ten sposób, jak wielkie mają serce.