fot. Speedway Grand Prix
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Światowa organizacja Zdrowia – WHO – z niepokojem przygląda się temu, jak ostatnio w Czechach przybiera na sile liczba zachorowań na COVID-19. Ministerstwo zdrowia w Czechach nie wykluczyło dzisiaj, że jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie, to na początku przyszłego tygodnia zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące między innymi imprez sportowych.

Wedle najnowszych danych, w ostatnich dwóch tygodniach liczba zachorowań na COVID-19 w Czechach osiągnęła nowe rekordy. Tylko wczoraj odnotowano 563 nowych zachorowań w tym niespełna 11-milionowym kraju.

Miejmy nadzieję, że do wprowadzenia ograniczeń na terenie naszych południowych sąsiadów nie dojdzie, jednak gdyby czarny scenariusz się sprawdził, pod bardzo dużym znakiem zapytania staną zawody Grand Prix, które mają być rozegrane w Pradze 18 oraz 19 września oraz pardubicki weekend z żużlem, planowany na październik, gdzie m.in. odbywa się turniej o Zlata Prlibę.

Jednym ze scenariuszy rozgrywania tych turniejów może być także rywalizacja przy pustych, zamkniętych dla kibiców trybunach.