Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
nie. Sty 26, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

EPSON MFP image

Grand Prix Australii w Ipswich?

Jak donosi angielski  tygodnik Speedway Star, niewykluczone, że turniej o Grand Prix Australii, który ma się odbyć w sezonie 2019, rozegrany zostanie na torze w Ipswich, położonym niedaleko Brisbane.

Władze miasta położonego na wschodnim wybrzeżu Australii rozpoczęły starania o organizację turnieju Grand Prix. Marzeniem Ipswich  jest organizacja podejmowanie najlepszych żużlowców przez kolejne pięć lat, a więc do sezonu 2023.  Zdaniem tamtejszych urzędników, organizacja Grand Prix może sprawić, iż przychód lokalnej gospodarki wzrośnie nawet o 50 milionów dolarów australijskich. 

„ Nasze wyliczenia pokazały, że organizując Grand Prix możemy pomóc lokalnej gospodarce. Jesteśmy położeni obok australijskich ośrodków żużlowych i choćby poprzez ten fakt szacujemy, iż każdy turniej mógłby cieszyć się ponad 20-tysięcznym zainteresowaniem ze strony fanów” – mówi odpowiadający za marketing i rozwój ekonomiczny miasta Ipswich Ben Pole. 

Jak zakończą się negocjacje i czy ostatecznie turniej pojawi się w Ipswich, nie wiadomo. Gdyby tak się stało, tamtejsi włodarze miasta rozważają nawet budowę toru na stałe, aby przez kolejne pięć lat nie układać toru sztucznego. Jednym z kontrkandydatów do organizacji Grand Prix w Australii  była dla Ipswich między innymi Adelaida.