Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Cash Broker Stal Gorzów i Betard Sparta Wrocław zmierzą się w 5. kolejce PGE Ekstraligi. Jak się okazuje, do starcia pomiędzy tymi drużynami dojdzie jednak jeszcze przed rozpoczęciem ligowego sezonu. Kluby zawalczą o jak najlepszą obsadę swoich memoriałów.

Wraz z opublikowaniem informacji o przeniesieniu Memoriału Edwarda Jancarza z 30 na 31 marca, a także oficjalnym potwierdzeniem, że Memoriał Tomasza Jędrzejaka odbędzie się również w ostatnią niedzielę przed rozpoczęciem sezonu PGE Ekstraligi, doszło do konfliktu interesów pomiędzy organizatorami obu imprez.

Zarówno działacze Stali, jak i Sparty podkreślają, że zależy im na dobrej obsadzie oraz oddaniu hołdu swoim legendom. – Wierzę, że impreza będzie też nadzwyczajnym wydarzeniem dla całej żużlowej Polski. Bardzo zależy nam na tym, aby Memoriał Tomasza Jędrzejaka miał wysoką rangę. Organizacja tego turnieju na otwarcie sezonu żużlowego 2019 właśnie temu ma służyć – przekonuje Krystyna Kloc, przewodnicząca Rady Nadzorczej WTS Sparty.

Jeszcze kilka dni temu o kolizji terminów nie byłoby mowy. Memoriał legendy Stali Gorzów zaplanowany był bowiem na 30 marca. Jak się jednak okazuje, turniej musi się odbyć dzień później, by mogła z niego zostać przeprowadzona transmisja telewizyjna. – W związku z faktem, że planujemy transmisję w telewizji z inauguracji żużla na najwyższym poziomie, zdecydowaliśmy się na zmianę terminu. XVI Memoriał Edwarda Jancarza zostanie rozegrany 31 marca! – pisze na swoim facebookowym profilu prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.

Z wpisów prezesa gorzowskiego klubu, pojawiających się na facebooku, możemy wywnioskować również, że wrocławianie mają większą szansę na pozyskanie zawodników beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej. Gorzowianie zmierzą się ze Speed Car Motorem niecałe dwa tygodnie po Memoriale Edwarda Jancarza i najwyraźniej nie chcą, aby lublinianie dobrze zaznajomili się z torem przy Kwiatowej. – Trudny temat z zapraszaniem zawodników, z którymi po Memoriale mamy mecz ligowy – pisze Zmora w jednym z komentarzy pod swoim postem o Memoriale.

Udział w obu memoriałach powoli zaczynają deklarować zawodnicy. W Gorzowie na pewno wystartują Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak oraz wracający po zawieszeniu Grigorij Łaguta. We Wrocławiu pojadą z kolei liderzy Betard Sparty – Maciej Janowski i Tai Woffinden.

BARTOSZ RABENDA