Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 

Wielkie wydarzenie e-sportowe IEM 2022 powraca na Katowicki Spodek. W tym roku impreza odbędzie się przy udziale widzów, którzy będą mogli dopingować swoim ulubieńcom na żywo. Inni mogą postawić na swoje ulubione drużyny na https://gg.bet/pl/counter-strike oraz oglądać live streamy.

W tym roku impreza IEM Katowice będzie świętować swoją 10. edycję, w której zawodnicy będą walczyć o główną pulę w wysokości 1,5 miliona dolarów, czyli jakieś 6 milionów złotych. Organizatorzy wydarzenia przygotowali nie tylko wysoką pulę nagród, ale też wiele innych atrakcji z okazji 10. edycji IEM w Katowicach.

Organizatorzy postanowili zmienić wygląd wydarzeń IEM. Wizerunek całego turnieju zostanie odświeżony, będzie nowa szata graficzna, nowoczesna identyfikacja wizualna i całość turniejów cyklu IEM będzie wyglądać odważniej, oddając ducha walki i rywalizacji.

W 2022 roku gracze będą grać w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft 2. Z okazji jubileuszu organizatorzy zdecydowali także stworzyć specjalną stronę, na której będzie można zobaczyć całą historię turnieju, poszczególnych zwycięzców, a także ponownie zobaczyć najlepsze rozgrywki CS: GO z poprzednich lat.

Harmonogram IEM Katowice

Faza eliminacji do IEM Katowice rozpoczęła się 15 lutego, a główna faza turnieju odbędzie się 25-27 lutego w Katowickim Spodku. Już teraz wiemy kto, gdzie i z kim będzie rywalizował.

Counter-Strike: Global Offensive

Pierwsza faza turnieju już wystartowała. Wzięło w niej udział 16 drużyn, z których tylko połowa awansuje do następnego etapu. Pierwsze rozgrywki będą odbywać się w formacie Best-of-1. W dniach 17- 20 lutego drużyny będą walczyć w formacie Best-of-3. Wszystkie 16 drużyn zostanie podzielone na dwie grupy po 8 w każdej. Do finału przejdą tylko po trzy drużyny z każdej grupy.

Oprócz 8 drużyn z kwalifikacji, w drugiej fazie rozgrywek (17-20 lutego) zobaczymy 8 innych drużyn, które mają zagwarantowany udział z fazie rozgrywek grupowych. Należą do nich:

·        Gambit Esports

·        Team Vitality

·        G2 Esports

·        Natus Vincere

·        Furia

·        Heroic

·        Team Liquid

·        Virtus.Pro

Ostatnia faza turnieju, tak zwana play-off odbędzie się 25-27 lutego. Zobaczymy w niej 6 najlepszych drużyn, które będą walczyć w formacie Best-of-3. W wielkim finale drużyny zagrają na zasadzie Best-of-5, czyli do trzech wygranych. Zwycięska drużyna zgarnie pulę nagród w wysokości 1,6 miliona złotych i puchar zwycięzcy.

Uczestnicy z Polski na IEM Katowice

W tak prestiżowym turnieju rozgrywanym w polskim mieście Katowice oczywiście nie mogło zabraknąć Polaków. W turnieju CS: GO Global Offensive nasze państwo będzie reprezentowane przez Wisłę All In! Games Kraków, aktualny mistrz Polski.

Polska drużyna zakwalifikowała się do turnieju dzięki wygraniu rozgrywek w kraju. Niedawno zmienili oni trochę skład i teraz drużyna jest jeszcze silniejsza niż podczas mistrzostw Polski. Dwóch innych polskich zawodników, Dycha i Hades, zagra również w składzie fińskiego ENCE teamu w rozgrywkach CS: GO Global Offensive.